TP-Link Archer C5 z OpenWRT a klient eduroam

Witam.
Niedawno dostałem nareszcie wyczekiwanego TP-Linka Archer C5 V 1.2. Na oryginalnym sofcie pochodził niecałe 10 min - od razu wgrałem OWRT 8) Router zakupiłem w jednym celu - skonfigurować go w taki sposób, aby łączył się bezprzewodowo z siecią eduroam (EAP-TTLS - na Windows 7 wymagane jest doinstalowanie Secure W2) a następnie rozprowadzał sygnał po innej sieci WiFi - tym razem już z moją, dowolną, konfiguracją zabezpieczeń.

W sieci min. ten wpis:

Doinstalowałem wymagane pakiety, utworzyłem plik wpa_supplicant.conf o zawartości:

ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=0
network={
       ssid="eduroam"
       scan_ssid=1
       key_mgmt=WPA-EAP
       eap=TTLS
       anonymous_identity="login"
       identity="login"
       password="haslo"
       phase1="peaplabel=0"
       phase2="auth=PAP"
}

Dane, które wprowadziłem zaczerpnąłem ze strony uczelni: https://student.tu.kielce.pl/dokumenty/eduroam_android.pdf
Niestety pod odpaleniu komendą:

wpa_supplicant -Dwext -i wlan0 -c /etc/wpa_supplicant.conf

Putty zwraca jedynie komunikat:

Nie wiem czy dobrze kombinuję, bo jestem zielony w starciu z OpenWRT, ale na dobrą sprawę, to wystarczy doinstalować wymagany pakiet oprogramowania, wklepać skrypt z danymi połączenia (mniej więcej taki jak wyżej) i go odpalić... Tymczasem w sieci jest mnóstwo poradników i wpisów a wszystkie mówią o czymś innym (od freeradiusa po lutowanie obwodów ::slight_smile: ).

Moglibyście jakieś wskazówki podrzucić jeśli chodzi o łączenie z eduroamem? Bo szczerze mówiąc to zaczynam wątpić czy mój plan jest wykonalny :-\

Nie oczekuję, że ktoś poda od razu pełną konfigurację krok po kroku, ale może chociaż jakąś informację, w którą stronę dalej iść...

Masz zainstalowanego pełnego wpad?

Tak. Wersja mini (dostarczana domyślnie) została usunięta. Wyczytałem gdzieś, że niezbędna jest wersja pełna i taka jest aktualnie zainstalowana.

Przed startem wpa_supplicant zabiłeś poprzedni proces hostapd. Bo wygląda że proces nie ma dostępu do radia.
Może spróbuj ustawić te dane do pliku /etc/config/wireless.
Opcje konfiguracyjne są opisane tutaj:
http://wiki.openwrt.org/doc/uci/wireless#wpa_enterprise_client

Cześć. Wróciłem do akademika, więc mogę kontynuować walkę :wink:
Nie wiem czy o to chodziło, ale w pliku wireless zmieniłem konfigurację na:

config wifi-iface
	option device 'radio1'
	option mode 'sta'
	option ssid 'eduroam'
	option scan_ssid 1
	option encryption 'WPA-EAP'
	option eap 'TTLS'
	option identity 'użytkownik'
	option password 'hasło'
	option phase1 'peaplabel=0'
	option phase2 'auth=PAP'

Tym razem Putty zwrócił:

Putty wskazuje że wpa_supplicant jest już uruchomiony. Zamknij najpierw tego automatycznie uruchomionego komendą killall -9 wpa_supplicant a potem spróbuj uruchomić go jeszcze raz.

Niestety nadal ten sam komunikat :frowning:
Edit:
usnąłem plik var/run/wpa_supplicant/wlan1 i po odpaleniu polecenia:

wpa_supplicant -iwlan1 -c/etc/wpa_supplicant.conf -B

Dostałem komunikat

Successfully initialized wpa_supplicant

Dostępu do netu niestety nadal nie ma.