TP-LINK Archer C20i słaba prędkość Wi-Fi

Witam, zakupiłem dzisiaj router TP-LINK Archer C20i i mam problem z prędkością przy Wi-Fi. Internet mam 50Mb, a przez Wi-Fi pokazuje tylko ok. 30Mb, czasami nawet 20Mb co jest tragedią bo specjalnie zmieniłem router na N by mieć większą prędkość. Nie wiem czym jest to spowodowane. Karta w laptopie to Qualcomm Atheros AR9485WB-EG. Załączam screen z inSSIDer'a.

Poziom sygnału poniżej -70dBm powoduje taki spadek prędkości. Plus do tego widoczne jakieś zakłócenia od innych sieci.

Czyli router ma słabą moc, to jego wina po prostu? Bo zakupiłem dzisiaj więc mogę jeszcze go zwrócić, ale muszę mieć pewność.
Teraz pokazuje tak:

W jakiej odległości masz komputer do routera?
Router ma normalną moc do 100mW bo takie jest prawo w Polsce dla pasma 2,4GHz. Jeżeli potrzebujesz większy zasięg kup router z antenami zewnętrznymi np, WR1043NDv2

Do routera mam jakieś 3-4 metry + ściana pokoju.
Czyli wymiana routera np na model, który proponujesz pomoże ?

W zabudowie to nigdy nic nie wiadomo i nikt ci nie da gwarancji na 100%. Przy antenach zewnętrznych na pewno będzie lepiej z sygnałem niż przy tym modelu.

Rozumiem, a coś opróćz tego może tańszego do 150zł sie znajdzie ? Czy lepiej dołożyć ?

WR841N jeszcze z niższego modelu.

Ok, i powinno być na pewno lepiej z tym routerem? Bo jest w miarę tani 69zł kosztuje

Jak kupisz to się przekonasz na 100%.

A czy mogą być jeszcze jakieś inne powody ?

Tak mogą być inne np: zakłócenia elektromagnetyczne od innych odbiorników energii elektrycznej. Grubość owej ściany oraz materiały z jakich jest wykonana.

DZISIAJ SPRAWDZIŁEM:
Kablem pokazuje mi 64Mb, a Wi-Fi jak postawie laptop 20 cm od routera moc -46 pokazuje 30-35Mb. Co jest nie tak bo to jest niemożliwe ?

Spróbuj zaktualizować sterownik karty sieciowej bezprzewodowej w laptopie. Czasami nowsza wersja sterownika pomaga.
Swego czasu Dell wypuścił felerne stery i prędkość WiFi spadała nawet o 80%. Może w Twoim przypadku pomoże?

Radio ustaw na 802.11n i 40MHz szerokość pasma.

Sterowniki mam najnowsze. Ustawiałem na 40MHz i nic nie dawało. Jutro będę miał inny router i zobaczę czy będzie poprawa.

Pokaż screena z inssidera po zmianie parametrów.

W tej chwili zmieniłem na stary router z G (nowy już spakowany czeka od oddania). Jutro dam info właśnie z nowego routera TP-LINK TL-WR940N v3.

No to czekamy na relację.

Jest TRAGEDIA..

Na kablu jest nawet 64Mb a Wi-Fi jak widać..
Co mogę zrobić? Pomiar był robiony w tym samym pokoju w którym stoi router