TP-LINK Archer C20i AC750 - problem z YOUTUBE


#1

Witam.
Problem polega na tym, iż nie mogę wejść na stronę YOUTUBE.com na swoim smartfonie. Telefon połączony jest przez WI-FI 2.4GHz. Po wpisaniu adresu w przeglądarce telefonu wyskakuje:
Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer m.youtube.com odrzucił połączenie.

ERR_CONNECTION_REFUSED

Dodam, że aplikacja YOUTUBE działa bez problemu. Na komputerze połączonym przez kabel również nie ma problemów. Aha, jakiś czas temu nie działała też aplikacja Sklep Play - brak połączenia z internetem.

Problem występuje we wszystkich urządzeniach połączonych z moją siecią przez WI-FI.

Ktoś coś ???


(Heinz) #2

Witam,

Spróbuj dopisać adresy serwerów DNS w zakładce DHCP.
Wpisz:
8.8.8.8
9.9.9.9


#3

tak to ma wyglądać ?
DNS Server: 8.8.8.8
Secondary DNS Server: 9.9.9.9

Niestety nadal nie działa...


(Jakub Danecki) #4

Nie skonfigurowałeś sobie jakichś blokad w routerze? (aplikacja łączy się z innymi adresami niż przeglądarki). Pomyślałem o błędnym ustawieniu daty i godziny w telefonie, ale to raczej nie to, bo przeglądarka też by nie działała.


#5

Nic nie grzebałem przy routerze. Wgrywałem jedynie najnowsze oprogramowanie ale nie rozwiązało to problemu.


(Jakub Danecki) #6

W komputerze podłączonym do tego samego routera działa ci m.youtube.com?
Jak działa, to szukasz problem w telefonie.
Czy jak łączysz się przez siec komórkową strona m.youtube działa poprawnie?


#7

Na komputerze wszystko działa. Raczej nie jest to wina telefonu bo na każdym urządzeniu jest ten sam problem (tablet i 3 telefony). Przez sieć komórkową jest wszystko OK.


(Jakub Danecki) #8

Nie pytałem, czy WSZYSTKO, ale czy konkretnie strona m.youtube.com na komputerze. Nie youtube, tylko właśnie m.youtube.com.


#9

Przecież na komputerze nie odpali się m.youtube.com czyli wersja mobilna, po wpisaniu m.youtube.com otwiera się wersja na komputer www.youtube.com


(Jakub Danecki) #10

Ale dopiero po pobraniu informacji z serwera m.youtube.com - z niego przychodzi informacja o przekierowaniu. A jak pojawi się błąd, wtedy mamy jakąś informację, że to jednak filtrowanie w routerze. A jak normalnie przekieruje to jednak inny problem.
Na razie nie mam pomysłu więcej w czym problem.

Eksperyment mi przyszedł do głowy: ustaw w telefonie przeglądarkę, żeby działała w trybie stacjonarnym/desktop i zobacz, czy youtube.com wejdzie.