TP-LINK Archer C2 - nieudany powrót z LEDE, nie działa recovery

(mandrake13) #1

Dzień dobry!

Posiadam router TP-LINK Archer C2 v1, na którym dawno temu postawiłem LEDE, ale nie chciało działać stabilnie wi-fi na 5GHz, więc postanowiłem wrócić do stockowego softu.

Wgrałem (a przynajmniej próbowałem wgrać) przez stronę www odpowiedni firmware.bin, ale po tym router wpadł w bootloopa i nie startował. Odpaliłem więc TFTP i przez recovery wrzuciłem soft, który jednak nie podpasował urządzeniu. Poskutkowało to tym, że urządzenie zaświeca tylko diodę power, choć zaraz po starcie mruga na <1s dioda WAN.
Niestety tryb recovery przestał działać.

Czy jest jakaś nadzieja żeby go uratować, czy to już tylko na szrot?

(Heinz) #2

Ten router ma "głupie" recovery które nadpisuje flash od bootloadera aż do końca firmware i niestety "sam się skasował" ten bootloader.
Jedyny ratunek to zewnętrzny programator do kości SPI flash i przygotowanie odpowiedniego pliku z bootloaderem oraz firmware i nie skasowanie częsci odpowiadającej za dane kalibracyjne do WiFi

(mandrake13) #3

Dzięki za odpowiedź.

Czyli muszę wylutować układ i jakimś cudem go zaprogramować? Czy programator CH341A Pro 24 25 BIOS Flash EEPROM SPI będzie w porządku? Jak przygotować taki plik do flashowania?

(Heinz) #4

Tak ten programator wystarczy,
Najpierw zrób odczyt tego co masz na kostce.
Pobierz plik Firmware ze strony TP-Link, wypakuj go i odetnij pierwsze 512 bajtów (0x200 nagłówek) i całą resztę zastąp tak aby obszar od 0x7c0000 został nienaruszony.
Najlepiej sobie taki plik posklejać w hex edytorze np HxD i dopiero taki plik wgrać na kość.

(mandrake13) #5

Hej, przyszedł dziś programator, ale ni cholery nie wiem który układ wylutować...

I teraz jeszcze pytanie/prośba o pomoc przy edycji pliku z firmware, bo nigdy tego nie robiłem, a nie chcę uceglić go bardziej...

(Heinz) #6

Ten układ to Pamięć SPI

Kropka oznacza pin pierwszy.

Jak odczytasz układ i udostępnisz wsad to przerobię Ci go na taki który wgrasz.

(mandrake13) #7

Bardzo Ci dziękuję. Na układzie jest napisane:

winbond
25064FVSIG
1512