TP-Link Archer AC750 C20 - brak internetu po minucie od resetu

Witam wszystkich na forum,
Mam niemały problem, otóż kupiłem dziś router Tp-Link Archer C20 aby wzmocnić zasięg internetu w mieszkaniu. Do tej pory używałem tylko Cisco EPC3928S który dostałem w Vectrze (100Mb/s download, 10Mb/s upload). Niestety w innych pomieszczeniach niż w tym w którym stoi Cisco jest znaczący spadek prędkości (nawet do 1 Mb/s) więc postanowiłem kupić tego Tp-linka tym bardziej że w lapku mam kartę sieciową AC. Niestety po podłączeniu i konfiguracji przez LAN routera nie mam dostępu do internetu chociaż router sygnalizuje że ma do niego dostęp (wszystkie kontrolki świecą się na niebiesko).
Internetu nie ma i na LAN i na Wifi chociaż po resecie routera przez ok 1min na kablu mam do niego dostęp, potem tylko próbuje przeglądarka wyszukać adres i na tym koniec.
Macie pomysły jak temu zaradzić, czy to problem routera czy też Vectry?
Pozdrawiam :wink:

Rozumiem że TP-Linka chcesz użyć zamiast Cisco? Czy przy jego pomocy poszerzyć zakres działania wifi? Jak masz to wszystko teraz skonfigurowane.

Co masz na WAN-ie TP-linka po podłączeniu do CISCO? Znajdziesz to w zakładce status routera.

Wiec tak, niestety nie mogę podłaczyć go zamiast Cisco ponieważ Cisco to modem, i to taki do którego nie mam dostępu, nie mogę w nim nic skonfigurować nawet zmienić hasła do wifi czy też kanału. Więc dezaktywowałem przyciskiem funkcje Wifi w modemie Cisco i probowzlem podlaczyc do niego TP-Linka. Po podłaczeniu i konfiguracji nie mam internetu po paru sekundach.
Problem częsciowo rozwiązany, zostało wył DHCP w TP-link, ogólnie został skonfigurowany pod AP, z tym ustwieniem internet działa stablinie, na wifi mam 95 Mb/s i ping 17 ms.
Problem jest z Vectra i modemo-routerem Cisco, który podobno blokuje jakies tam funkcje routera TP-Link, a brak dostępu do konfiguracji Cisco uniemożliwia zrobienie czegokolwiek.

My już w tej kwestii nie pomożemy. Tylko pytanie do dostawcy.

Poucz czy udało Ci się naprawić jakoś Twój problem?
Też ostatnio zakupiłem router z TP-Link archer c20i i mam internet z vectry - router cisco..
U mnie to wyglada to tak że ściągając plik wszystko jest super i nagle zrywa połączenie i 0Kb/s… i tak w kółko..
Myślełem że to wina routera ale dziś dostałem kolejny nowy i to samo..
Ta Vectra zaczyna mnie już wkurzać..
Jak skonfigurowałeś router że w miare chodzi?
Czy rozwiązałeś jakoś problem?
Pozdrawiam

Taki sam objaw kablowo i bezprzewodowo? Bez TP-linka sprawdzałeś łącze?

Niestety nie mam za bardzo jak sprawdzać kablowo bo nie mam takiej możliwości ( macbook -.-)
Problem chwilowo rozwiązałem podłączając router Tp-Linka jako AP..
Prawdopodobnie coś jest schrzanione po stronie VECTRY.
Bez TP-Linka wszystko smiga ok ( na modemie Vectry ) tylko przy łączu 100Mb/s transfer po Wifi to max 16-20Mb/s - żal.. Reklamacje nic nie pomagają dlatego zakupiłem ostatnio c20i..
Podłączając TPL i konfiguracja jak "zwykłej" sieci skutkuje nagłym zerwaniem połączenia z internetem przy ściąganiu i streamie wideo (weeb.tv itp po około 1:30min) Widać to dokładnie na JDownloader.
Przykładowo, leci transfer około 5-6MB/s i dość mocno "skacze" potem nagle zbija na Zero i koniec, ale internet normalnie jest, można wchodzić na strony itp. speedtest pokazuje około 70Mb/s ale plik który chcę sciągnąć stoi do czasu aż sam ręcznie go zrestartuje i tak w kółko..
Nie wiem czy to coś ze specyficznymi ustawieniami Vectry czy coś dodatkowo trzeba na TPL poustawiać.. Sam już nie wiem..

Na routerze raczej nic więcej nie ustawisz. Winą można obarczyć seedów którzy minimalizują prędkość wysyłania--przyp. moje.

U mnie jest podłaczony jako AP, wyłączona funkcja WiFi w routerze. Inaczej nie idzie, winowajcą jest vectra i brak możliwości konfiguracji Cisco. Vectra niestety nic nie pomoże, wiemy jacy są, ale za to technik z TP-Link był jak najbardziej w porządku i pomógł mi go skonfigurować jako AP. Na Wifi śmiga mi 98Mb/s. Nic nie zrywa i jest ok, no chyba że vectra ma te swoje liczne problemy techniczne

Jak każdy operator może borykać się z problemami.

Wczoraj rozmawiałem z Babką z Vectry, przestawiła mi router na tryb Bridge.. Transfer już w miarę stabilny, nie zrywa, ale niestety streamy live zawieszają się..
goldvod/weeb.tv + wtyczka Kodi i lipa.. Leci około 2 min i zwias, wywala do głównej listy i trzeba uruchomić znowu stream. Czasami jest ok i nic nie rwie, czasami tak jakby nie potrafiło się zbuforować i wywala..
Raczej nie jest to wina weebtv czy goldvod bo na telefonie z LTE śmiga bez problemów, nic się nie zwiesza..
Czy Tp-Link jako AP może coś blokować, gubić pakiety, zawieszać stream?
Może coś trzeba przestawić?
Dodam że podłączając się pod wifi vectry problem nie występuje..
Mam dość :stuck_out_tongue:

Jak masz jako AP to w ruterze vectry masz wylączone WiFi?