TP-Link Archer AC1750 vs TP-Link TL-WDR4900

Witam Panów!
Stoję od paru dni w obliczy wyboru routera, i myślę, że wy jesteście w stanie mi w tym pomóc. ; )

Internet posiadam z UPC (250Mb/s) na razie jest z modemu, ale wkrótce prawdopodobnie będzie to modem.
Urządzenia jakie będą się z routerem łączyć to telefon (Neo V), (Oppo Find 7), tablet (Nexus 7), Laptop (Obsługuje do 802.11n dual band)

I teraz tak się zastanawiam czy warto pakować się już w to 11ac? Z powyższych urządzeń jedynie Opoo ma 11ac, w laptopie kiedy go już kupię to planuję od razu wymienić w nim moduł z 11ac, o ile się zdecyduję na router go obsługujący... Mógłbym zrobić tak, że Oppo i laptop by się łączyły z 11ac na 5Ghz, a reszta z 11n na 2,4Ghz, tylko czy w TP-link'ach da się to tak ustawić?
Byłbym wdzięczny za wszelkie porady, pozdrawiam!

W tych sprzętach są osobne dwie sieci WiFi na 2,4 i 5Ghz. Więc problemu nie będzie. Osobiście jeśli to nie robi problemu to poczekał bym jeszcze z ac a kupił tańszy dualband np wdr3600 lub wdr4300.
Jak nie kupisz kart ac to żaden sprzęt nie obsłuży 250Mbit/s
Kolejna sprawa to czy do tabletu/telefonu potrzebny aż taki transfer?

Też popieram kolegę Heinz-a, z trybem 802.11ac też bym jeszcze poczekał. Tryb jest nowy a urządzenie jeszcze niedopracowane.

Jedynie mogę dodać od siebie iż WDR-4900N bardzo dobrze spisuje się przy 5GHz. Sprawdziłem fizycznie.

Już nieważne, jednak różnica co do niższego modelu jest za duża i faktycznie, nie potrzeba mi aż takich cudów, zamówiłem właśnie TP-LINK TL-WDR4300, zobaczymy jakie będą wrażenie po przesiadce się z Technicolora xD
Dziękuję panom za odpowiedzi! ; )