TP-Link Archer A6

Witam.
Mam duży dom i chciałem rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi, dlatego kupiłem Archera A6. Skonfigurowałem go, aby działał w trybie WDS 5GHz i przez jakieś 3 dni połączenie działało i było stabilne. Po dwóch dniach nagle przestał działać mi internet na całym piętrze. Lampki na routerze były nie zmienione ( zasilanie i dwie od wi-fi). Przejżałem konfigurację Archera i status WDS był: Run. Ale internet nie działał. Router główny to HUAWEI B525-23A. Mam jeszcze jeden HUAWEI WS5200 i jeden D-Link DAP 1610. Czy ktoś wie co może dziać się z routerem?

A, i jeszcze druga sprawa:
Ten d-link dap 1610 nie chce mi się połączyć z routerem (na wszystkich routerachi wzmacniaczach mam identyczną nawę sieci WiFi ). Nazwa to : "BEST WEB HOME", ale to chyba nie ma znaczenia.
Pozdrawiam

Z mojego doświadczenia wszystko co łączy się przez WiFi, zwłaszcza jak jest różnych producentów, może się po prostu rozłączyć i bez resetu regularnego (a czasem mimo resetowania co np. 24h) może nie działać stabilnie.
Jeżeli router główny i dodatkowy będzie z jednej serii jednego producenta, to to ma szansę jakotako działać. Ale wtedy lepiej kupić jakiś zestaw typu MESH jednak.
A jak chcesz Huawei łączyć z TP-Link - proponuję jednak ethernet.

No dobra. Przez ethernet niestety nie mam możliwości, bo HUAWEI stoi na strychu,ale czy coś by dało jak bym kupił TP-Link MR150 ? Słyszałem, że stosunkowo tani, jak na router 4G, ale i działa bez zarzutu.

Nie ma repeatera dedykowanego do serii MR i tego konkretnego modelu, więc gwarancji nie ma. A chipset w MRach to zwykle mediatek, a reszta sprzętu na broadcomie i innych.
Jak nie masz kabla, użyj po prostu dodatkowego najtańszego routera typu 940 (do podłączenia kablem do Huawei) i drugiego takiego samego do zrobienia wzmacniacza.

W porządku. Czy z tych rzeczy wymienionych poniżej mógłbym coś zrobić ?
Routery i wzmacniacze sygnału:

  1. TP-Link Archer A6
  2. TP-Link MR-3420
  3. TP-Link WA850RE (2 sztuki)
  4. TP-Link WR841N
  5. ASUS RT-750L
  6. D-Link DAP 1610
  7. HUAWEI WS5200
  8. HUAWEI B525-23A
  9. D-Link DWR-932
  10. HUAWEI Mobile Wi-Fi Router

Użyj WR841N jako urządzenia siejącego na strychu, bo ma całkiem mocne radio i anteny w większości wersji, a na dole próbuj się do niego wpiąć 850RE. Jak nie dogadają się, to próbuj MR3420 odebrać sygnał (ustaw go w tryb klienta).

Spróbuję coś zrobić, tylko jest jedno małe ale:
Dostawca internetu to Plus (w przyszłym roku zmieniam na play albo orange), dlatego że internet kablowy u mnie nie sięga, bo mieszkam na wsi. Więc muszę użyć co najmniej modemu e3372h albo tego huawei b525, bo inaczej nie da rady.
edit: mam dom 225 m2 i zależy mi głównie na wifi niż na kablu. Mam z 15 urządzeń, z czego około 8 jest zawsze podłączonych.

Byłem dzisiaj w MediaMarkt i kupiłem TP-Link MR6400 i mam taki plan:

  1. MR6400 będzie moim głównym routerem siejącym WiFi na strychu i piętrze.
  2. Na dole postawię Archera A6 jako WDS (swoją drogą nie umiem robić WDS !)
  3. Potrzebuję też WiFi na ogród, więc postawię tam albo MR3420 w WDS a archerem a6 albo WA850RE
    Czy to ma szansę działać i jak to mogę poprawić, żeby działało ?
    chciałbym, żeby wsszystkie sprzęty były jednego producenta, a TP-Link mam dośc sporo, więc chyba je wykorzystam

Możesz próbować, ale nigdy nie ma pewności, że routery z różnych serii nawet tego samego producenta będą miały moduły wifi, które się dogadają bez problemu.
Pewność daje ci tylko zestaw z jednej bliskiej serii (najlepiej te same modele) oraz MESHowe zestawy. Co nie zmienia faktu, że warto próbować.

Dzisiaj albo jutro spróbuję i dam znać jak wyszło. A i mam prósbę co mam zrobić, żeby WDS mi działał, ale jednocześnie żebym miał dostęp do konfiguracji tego routera ?

Z tego co kojarzę (ale nie używałem jakoś masowo WDSa) to nijak nie wpływa WDS na znikanie routera z sieci. To nie jest bridge mode, w którym faktycznie router znika, znaczy zostaje w innej podsieci (żeby dostać się do routera trzeba użyć komputera z IP ustawionym IP na odpowiednią pulę adresów).

Ogólnie wszystko działa. MR6400 stoi jednak u mnie w pokoju, a nie na strychu, a na dole wpiąłem WA850RE. I jak na razie to mi wystarcza.
Archera A6 podłącze w swoim czasie, ale na razie. jest ok.
Pozdrawiam.
Tematu proszę nie zamykać

A to checa:
Przed chwilą coś mi się zaciął ten WA850RE, więc szybko skonfigurowałem Archera A6 do WDS. I nie wiem, czy to dobrze zrobiłem.

  1. Router główny ma adres IP 192.168.1.1 i DHCP przydziela adresy z puli .100 - 199. Więc na A6 ustawiłem IP 192.168.1.200.
  2. Wyłączyłem DHCP i połączyłem z routerem podstawowym.

Na razie wszystko działa. Zobaczymy jak długo

Podziała aż się coś zawiesi. Ale jest OK jak rozumiem teraz?
Napiszesz teraz dla podsumowania jak to ostatecznie połączone?

Ogólnie nie minęło 24H a już mi się ten Archer zawiesił. Koniec końców zostawiłem tylko MR 6400. Co prawda nie łapie on na cały dom, ale na razie to mi wystarcza, a nie chce mi się już kupować kolejnego sprzętu, bo pewnie i tak nic to nie da...

A tak jeszcze zapytam odnośnie tego Archer AX50 i TV Orange. Co może być nie tak z tym?

Wyjaśnij o co pytasz i co to jest Orange TV.

@jakubd już o nic nie pytam :slight_smile:

Wprowadziłem nowe urozmaicenie w mojej sieci. Mianowicie podłączyłem MR6400 i Archera A6 kablem LAN MR6400-LAN Archer A6-WAN.
W MR6400 wyłączyłem WIFI i całą siecią kieruje Archer. Włączyłem również TxF MU-MIMO i teraz zasięg mam na cały dom.