TP-Link Archer A6

Witam.
Mam duży dom i chciałem rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi, dlatego kupiłem Archera A6. Skonfigurowałem go, aby działał w trybie WDS 5GHz i przez jakieś 3 dni połączenie działało i było stabilne. Po dwóch dniach nagle przestał działać mi internet na całym piętrze. Lampki na routerze były nie zmienione ( zasilanie i dwie od wi-fi). Przejżałem konfigurację Archera i status WDS był: Run. Ale internet nie działał. Router główny to HUAWEI B525-23A. Mam jeszcze jeden HUAWEI WS5200 i jeden D-Link DAP 1610. Czy ktoś wie co może dziać się z routerem?

A, i jeszcze druga sprawa:
Ten d-link dap 1610 nie chce mi się połączyć z routerem (na wszystkich routerachi wzmacniaczach mam identyczną nawę sieci WiFi ). Nazwa to : "BEST WEB HOME", ale to chyba nie ma znaczenia.
Pozdrawiam

Z mojego doświadczenia wszystko co łączy się przez WiFi, zwłaszcza jak jest różnych producentów, może się po prostu rozłączyć i bez resetu regularnego (a czasem mimo resetowania co np. 24h) może nie działać stabilnie.
Jeżeli router główny i dodatkowy będzie z jednej serii jednego producenta, to to ma szansę jakotako działać. Ale wtedy lepiej kupić jakiś zestaw typu MESH jednak.
A jak chcesz Huawei łączyć z TP-Link - proponuję jednak ethernet.

No dobra. Przez ethernet niestety nie mam możliwości, bo HUAWEI stoi na strychu,ale czy coś by dało jak bym kupił TP-Link MR150 ? Słyszałem, że stosunkowo tani, jak na router 4G, ale i działa bez zarzutu.

Nie ma repeatera dedykowanego do serii MR i tego konkretnego modelu, więc gwarancji nie ma. A chipset w MRach to zwykle mediatek, a reszta sprzętu na broadcomie i innych.
Jak nie masz kabla, użyj po prostu dodatkowego najtańszego routera typu 940 (do podłączenia kablem do Huawei) i drugiego takiego samego do zrobienia wzmacniacza.

W porządku. Czy z tych rzeczy wymienionych poniżej mógłbym coś zrobić ?
Routery i wzmacniacze sygnału:

  1. TP-Link Archer A6
  2. TP-Link MR-3420
  3. TP-Link WA850RE (2 sztuki)
  4. TP-Link WR841N
  5. ASUS RT-750L
  6. D-Link DAP 1610
  7. HUAWEI WS5200
  8. HUAWEI B525-23A
  9. D-Link DWR-932
  10. HUAWEI Mobile Wi-Fi Router

Użyj WR841N jako urządzenia siejącego na strychu, bo ma całkiem mocne radio i anteny w większości wersji, a na dole próbuj się do niego wpiąć 850RE. Jak nie dogadają się, to próbuj MR3420 odebrać sygnał (ustaw go w tryb klienta).

Spróbuję coś zrobić, tylko jest jedno małe ale:
Dostawca internetu to Plus (w przyszłym roku zmieniam na play albo orange), dlatego że internet kablowy u mnie nie sięga, bo mieszkam na wsi. Więc muszę użyć co najmniej modemu e3372h albo tego huawei b525, bo inaczej nie da rady.
edit: mam dom 225 m2 i zależy mi głównie na wifi niż na kablu. Mam z 15 urządzeń, z czego około 8 jest zawsze podłączonych.

Tak na marginesie:
jestem teraz w Szczecinie. Mam 0,5 kilometra ode mnie duży MediaMarkt. Może kupić jeszcze coś, co mogło by działać z moim sprzętem sieciowym ? (mowa o jakimś repeterze routerze itp.)