TP link AC1750, WR1043ND, Huawei E3372

Witam,
Posiadam sprzęty wymienione w temacie, jednak na żadnym routerze nie działa mi modem.
Myślę nad zakupem MR3040, oraz używaniem go stacjonarnie, pod ładowarką. Zadziała to? Czy ktoś ma lepsze pomysły?

Próbowałeś na Gargoyle? Oryginalne oprogramowanie nie wspiera modemów USB w tych modelach urządzeń.

Osobiście kupił bym MR3420

Lte na v2 zadziała z pełną prędkością?

Wersja modemu USB musi być Hilink, wspierana przez router a czy z pełną prędkością to nie wiem bo nie testowałem tego modelu z modemem LTE.

Ja bym wgrał do Archera Gargoyle i modem przerobił na HiLinka. Masz pewność że nic nie będzie blokować transferu.
Ostatnio montowałem E3372 HiLink + WR1043NDv2 i na tej konfiguracji dało się wycisnąć max łącza w Play. ( 62/19 Mb/s) WR1043NDv2 to taki Archer C5/C7 tylko bez pasma 5GHz.

Jeszcze jedno pytanie, jak wypada WiFi w tym mr3420? Potrzebuję silne (dom 2 piętra + ogrod) i mój stary poczciwy wr1043nd daje radę znakomicie, czego niestety nie mogę powiedzieć o ac1750.

miałem już tak zrobione, niestety były problemy z obsługą kanałów 80MHz na radiu 5GHz. Potrzebuję tego, gdyż w zasadzie jedyna potrzeba dlaczego kupiłem ac1750 to streamowanie filmów 1080p z komputera na telewizor (niestety nie da się pociągnąć kabla). Dlatego musiałem wrócić na oryginalne oprogramowanie.


Na chwilę obecną mam w planach zakup mr3420 oraz pozbycie się wr1043nd, mam tylko nadzieję, że ten mr3420 będzie miał przynajmniej zbliżoną jakość wifi 2.4GHz (zależy mi na dobrym zasięgu).

Jak sprawdzałem to był delikatnie gorszy od 1043ND

Zawsze możesz spróbować OpenWRT. Jest zrobione na nowszym wydaniu i praca w 80MHz poprawiona. Jeśli chopdzi o konfigurację przez GUI to ustawienie 80MHz jest dostępne dopiero w wydaniu CC które jest dopiero rozwijanie.