TP-LINK AC1200 Archer C5 vs TL-WR1043ND do światłowodu

Witam, posiadam światłowodowe łącze 100mb/s i mam obecnie stary router Tp-linka z prędkościami do 54 mb/s. Potrzebuje zakupić nowy router na dłuższy czas, czyli przyszłościowy, bo może za rok będę miał 300mb/s i nie chciałbym znowu kupować nowego routera. Router ma służyć tylko i wyłącznie do rozdzielenia internetu na 2 komputery po kablu i jeden po wi-fi oraz smart TV oraz kilka smartfonów oczywiście po wi-fi. Chodzi mi o to, który z tych dwóch routerów z tytułu mojego wątku będzie lepszy i lepiej poradzi sobie z prędkością po wi-fi. Chciałbym uzyskać te ok, 100mb/s po wi-fi, choć w poblizu jest kilka routerów sąsiadów i mogą być zakłócenia. Dziękuję za porady i pozdrawiam.
P.S. a może polecicie zupełnie inny model, który lepiej spełni swoją rolę???

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to oczywiście WR1043NDv2 lub v3 spokojnie poradzi sobie z tą prędkością łącza o ile oczywiście twoje karty bezprzewodowe wspierają protokół 802.11n (N300).
Natomiast jeżeli rzeczywiście masz dużo tych sieci na 2,4GHz to warto zainwestować w Archer C5v2 ale zwróć uwagę że karty sieciowe też muszą wspierać to pasmo. Oczywiście router pracuje równolegle na obydwóch pasmach. Moim zdaniem dobry wybór jeden jak i drugi warty polecenia.

Ok. Jasne. Dziękuję za odpowiedź. Tych sieci bezprzewodowych jest 4-5.

Sprawdź jak to wygląda sygnałowo i czy znajdzie się jeszcze miejsce dla twojej - pobierz inSSIDer-a

Ok

Kartę w laptopie mam taką, to ona chyba obsługuje 5 GHz?

Jak najbardziej obsługuje to pasmo.