Tp-link 740 z garygole + vpn

Witam znalazłem w szafie sprzęt z tematu ,i teraz moje pytanie wgrałem soft garygole ( to mój pierwszy kontakt z tym akurat softem używam na innym sprzęcie dd-wrt ) i tutaj moje pytanie czy na 740 v.4 z garygole mogę dobrać vpn ?

Potrzebujesz zainstalować plugin openvpn, ale Ci się we flash już nie zmieści. Możliwe że PPTP będzie działał ale musiał byś sprawdzić bo nie testowałem.

OpenVPN działa dobrze na routerach z możliwością tworzenia exroota-a (router USB):

oraz

kurde tak myślałem ! muszę zastosować może 1043 lub 4300 ale dzięki za odp

Jeżeli nie potrzebujesz 5GHz to najlepszym rozwiązaniem będzie WR1043NDv2.

właśnie 5ghz się przyda notebooki i inne sprzęty mam spięte w tym paśmie ( czyste ) ale muszę to przemyśleć jeszcze co i jak zrobić to tak żeby i vpn był plus dlna dla domowych urządzeń

VPN-a zawsze można wykupić gdzieś na zdalnym serwerze i tam spiąć wszystkie urządzenia. DLNA na TP-linku to też loteria nie wszystkie urządzenia muszą widzieć pliki. Oryginalne oprogramowanie nie ma certyfikacji DLNA. Gargoyle też nie jest w żaden sposób certyfikowane.

zgadza się , tylko po co generować koszty mam stałe ip zew , vpn to taka moja fanaberia chęć nauczenie się czegoś bardziej zależy mi na dlna garygole ma to w standardzie ? czy trzeba dogrywać ?

Trzeba dograć plugin-a. Potrzebny będzie oczywiście exroot.

W starszym gargoyle ( niewiem czy dla wr740N) było domyślnie zainstalowane openvpn.