Tp Link 3420 + modem ZTE MF823

Witam. Chciałbym zapytac czy ten modem działa z TP Link 3420. Mam karte z Polsatu LTE i nie chce mi połączyc. Czy router jest przystosowany do tego modemu?Jak tak to bardzo serdecznie prosze o pomoc w ustawienich w gargole. Jak tam dac ustawienia lub co musze zmienic
Dziekuje bardzo

Nie napisałeś, jaki dokładnie masz router - MR3420 to już w sumie 5 różnych modeli, niektóre w kilku odmianach.
Z pewnością na alternatywnym sofcie typu gargoyle działa to bez problemu (po konfiguracji), na fabryce działa w modelu V2, nie działa na V1, pozostałych nie testowałem.

Juz Jakub piszę. Zapomniałem napisać
Wersja to TP-Link TL-MR3420 v2
To jak moge prosić to co zmienić w ustawieniach aby działał na gargole.Jak możesz to napisz mi
Bardzo dziekuje

To jak.Napiszę ktoś co zmienić w ustawieniach w gargole aby z tym modemem działał?
Bardzo prosze o pomoc

Internet działa.Ale dioda mruga nadal. Tylko proszę zobaczyć na jakich ustawieniach.
Troszke to dziwne dla mnie.Nie chce mi działać na ustawieniach modem 3g/4g
Zdjecie

Wychodzi na to, że modem pracuje jako "router" i takie ustawienia ma mieć. Całe połączenie z internetem odbywa się na ZTE, a TPlink robi tu za zwykły router który WAN ma przez USB.

1 polubienie

Sorry, byłem trochę offline przez wekeend.

  1. MF823 to właśnie modem typu HiLink - działa jak router, a na USB masz w zasadzie kartę sieciową.
  2. Dioda w ZTE działa odwrotnie niż w Huawei - miganie oznacza połączenie aktywne, a świecenie ciągłe - gotowość do jego nawiązania (czerwone świecenie - błąd).
  3. Bardzo dobrze to ustawiłeś i jak widzisz dobrze to działa z Gargoyle na MR3420v2, choć tylko przy dobrym sygnale - jak sygnał się pogorszy, może się resetować (MF823 lubi sporo prądu, a router da mu tylko 800mA).
1 polubienie

Dzieki za odpowiedż
A mam do ciebie i do reszty osób pytanie jeszcze., czy da sie coś rozbić aby tem modem działał w sieci 4g?Czy tylko DHCP ? Czy to niema znaczenia.I jak ustawiony jest na DHCP to tak samo jakby był na 3g/4g
Gdzieś tam czytałem w interecie że coś trzeba przerobić.Ale nie wiem co i jak później ustawić
pozdrow

Tylko co chcesz uzyskać przez zmianę protokołu/technologii łączenia routera z modemem?

NIc nie chce uzyskać. Tylko nie znam się na tym, więc pytam czy te ustwienia DHCP na tym modemie to tak samo jakbym miał ustawienia na innym modemie (np.Huawei ) i są to ustawienia 3G/4G
O to mi cały czas chodzi.Czy te ustawienia i ten modem to ustawienia w sieci 4G
pozdrawiam

Podstawy:

  1. 3G/4G to nazwa technologii, w jakiej modem łączy się z siecią komórkową. Nie ma związku z tym, jak modem łączy się z routerem.
  2. Modemy typu HiLink (jak MF823 oraz HiLinkowe odmiany Huawei) łączą się z siecią komórkową i Internetem niezależnie od tego, czy są podłączone do routera, czy nie - często działają podłączone nawet do zwykłego zasilacza USB. Po odpaleniu udostępniają ten internet już gotowy przez USB w postaci czegoś w postaci karty sieciowej Ethernet na USB.
  3. DHCP to sposób udostępniania adresu IP z modemu do routera tak, aby router także uzyskał dostęp do modemu.

To co wybierasz w routerze (połączenie typu DHCP lub 3G/4G) to sposób komunikacji modemu z routerem. Bez tej informacji router nie wie, jak rozmawiać z modemem, żeby uzyskać od niego dostęp do Internetu.
Tryb DHCP jest potrzebny do komunikacji z modemami typu HiLink. Tak zwany 3G/4G do modemów tzw. tradycyjnych (nie-Hilink), gdzie informacje o nawiązaniu połączenia GPRS z internetem przekazuje router, a nie realizuje sam w sobie modem (jak w HiLink).
Tak na prawdę tych trybów 3G/4G jest kilka, które dzielą się na podstawoiwe dwa: PPP (starszy, z czasów jeszcze modemów analogowych na linie telefoniczne) oraz NDIS (nowoczesny, bardziej wydajny tryb, ale z powodu zmian w kolejnych wersjach Windows - bardziej problematyczny).

Więcej o różnicach między trybami HiLink i bez masz tutaj:

W przypadku MF823 w zasadzie nie masz większego wyboru - co prawda da się go odpalić w trybie diagnostycznym bez trybu HiLinkowego, ale raczej nie zadziała wtedy z żadnym routerem, a do Windows sterowników NDIS też nie ma, więc będziesz ograniczony do trybu PPP (a i to jak dopasujesz sterowniki z jakiegoś zabytkowego innego modemu ZTE) i ogólnie wydajność tego modemu spadnie znacząco.

1 polubienie

Dzieki Jakub :slight_smile: Wielkie piwo dla Ciebie
Wyjasniłeś dokładnie jak małemu dziecku :slight_smile: .Teraz przeczytałem i coś zakumalem przynajmniej
p.s. Że chciało ci sie tyle pisać :wink: Mysle że to co napisałeś pomoże też komuś innemu
Jeszcze raz bardzo dziekuje