TP-LINK 1043ND v1 - problem po zmianie softu

Cześć,
Chyba narobiłem sobie trochę kłopotów.
Podczas przechodzenia z dd-wrt na gargoyla (chciałem uruchomić obsługę modemów 3g) ruter wyzioną ducha.
Po uruchomieniu nie można się z nim połączyć ani poprzez http ani telnet.
Chciałem wejść w failsafe, ale nie udaje mi się. Dioda SYS w ogóle się nie zapala podczas uruchamiania. Wszystkie w określonych momentach się zapalają/gasną oprócz niej! Po uruchomieniu rutera pali się na stałe dioda Power i używanego gniazda LAN.
Jest jakaś nadzieja na przywrócenie funkcjonalności rutera?
Pozdrawiam
Grzechoo1

Czyli nie jest źle. Dostajesz jakąś adresację na kartę sieciową? Sprawdź poleceniem ipconfig /all

Rzeczywiście jest przydzielony jakiś 'dziki' adres: 192.168.11.1 dla bramy (rutera?) i 192.168.11.9 dla kompa. :o Co najlepsze, można się z nim normalnie połączyć przez http.
Kamień z serca. A już chciałem inwestować w CA-42 ;D
Tylko... nadal wgrane jest dd-wrt. Powiedz co zrobiłem źle wgrywając gargoyla?
Moja ścieżka postępowania:

  1. Ściągnąłem obraz "gargoyle_1.6.0-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v1-squashfs-factory.bin"
  2. w dd-wrt idę w "Firmware upgrade"
  3. Wybieram obraz z pkt.1 i "Upgrade"
  4. efekt jak widać -> ciągle dd-wrt

Wróć do oryginału a potem zapodaj Gargoyle

Dzięki. Działa.
Ale pojawił się inny problem. Związany z podłączeniem modemu 3G, w WAN nie mam żadnej z opcji związanej z 3G opisanych w


Co prawda jest to dla innego rutera, ale myślałem że z moim będzie podobnie.
BTW
Czy nowsza wersja softu może mieć znaczenie? W linku wspomniany jest soft 1.5.10.7 i to po polsku, ja mam natomiast 1.6.0 po angielsku.

Trzeba było pobrać z naszego serwera lub z eko.one.pl zrób upgrade do gargoyle pl i będzie po polsku.

A mogę to zainstalować na gargoyla, czy znowu muszę robić nawrót do oryginału TP-LINKa i dopiero to wgrywać?

To jest właśnie nakładka na gargoyle. Na oryginał jest squashfs-factory.bin ty my masz squashfs-sysupgrade.bin

Działa. Jest obsługa 3G.
Teraz muszę wyskoczyć, ale po powrocie sprawdzę jak działa z modemem.
Wystarczy tylko wetknąć w gniazdo USB i po kłopocie, czy trzeba jakoś dodatkowo to instalować?

To zależy jaką masz usługę. Kieruj się wcześniejszym poradnikiem. Jeżeli będzie problem to będziemy działać dalej.

Kolego, śmiga pierwszorzędnie. Teraz właśnie nadaję już przez ruter.
Nie mogę tylko uruchomić połączenia vpn (orange), ale póki co nie potrzebuję tego.
Tak przy okazji, zaobserwowałem dziwną rzecz.
Wcześniej jak miałem połączenie WAN poprzez ruter z wbudowanym modemem 3G (ZTE 612 bodajże), to max speed jaki mi się udawało wyciągnąć to było ~4Mbps. Teraz w układzie 1043ND + e3131 mam ponad 10Mbps. Przypadek, czy sprzęt daje aż taką różnicę?

Jeżeli chcesz uruchomić serwer vpn na tp-linku to nie bardzo bo operatorzy blokują dostęp z zewnątrz, chyba że wykupisz dostęp z zewnątrz bez blokad. Co do konfiguracji VPN client to nie umiem pomóc bo nie testowałem vpn-a orang-owego :wink:

[quote="grzechoo1, post:11, topic:5891"]ak przy okazji, zaobserwowałem dziwną rzecz.
Wcześniej jak miałem połączenie WAN poprzez ruter z wbudowanym modemem 3G (ZTE 612 bodajże), to max speed jaki mi się udawało wyciągnąć to było ~4Mbps. Teraz w układzie 1043ND + e3131 mam ponad 10Mbps. Przypadek, czy sprzęt daje aż taką różnicę?[/quote]
Trudno się odnieść do sprzętu który nie leżał u mnie na biurku :wink:

A jest jakiś sposób żeby uruchomić obsługę SNMP?

http://eko.one.pl/?p=openwrt-snmp

Jakby tu powiedzieć ... dla mnie ten link to czysta magia. Jak dla pani przy ladzie. Nawet nie wiem od czego zacząć.
Co i gdzie wgrać? Gdzie wpisywać te komendy?
Sorki ale nie znam się kompletnie na linuchu.

Musisz podłączyć się po SSH do terminala routera. Najlepiej użyć do tego celu Putty.
logowanie jako root i hasło takie jakie sobie ustawiłeś.
Komendy najlepiej wklejać:

opkg update
opkg install mini-snmpd

Tutaj router aktualizuje bazę pakietów i instaluje odpowiedni pakiet.

uci set mini_snmpd.@mini_snmpd[0].enabled=1
uci set mini_snmpd.@mini_snmpd[0].disks=/mnt/sda1
uci set mini_snmpd.@mini_snmpd[0].interfaces=br-lan,wlan0
uci commit mini_snmpd

Tutaj następuje konfiguracja programu: Załączenie, dodanie dysków do programu, dodanie interfejsów sieciowych, zapisanie konfiguracji.

/etc/init.d/mini_snmpd enable
/etc/init.d/mini_snmpd start 

Tymi komendami dopisujemy SNMP do autostartu i uruchamiamy.
teraz możesz podłączyć się swoim klientem SNMP do routera.

Dzięki, jutro spróbuje.
Dobrze rozumuje że on sobie te nowe "sterowniki" zaciągnie z netu, czy mam coś ściągnąć sam i jakimś sposobem skopiować to na router?

Router musi mieć "dostęp do internetu". Wystarczy wkleić te parę linijek i powinno zacząć działać.

Działa niestety połowicznie.
Mini-snmp się zainstalował i uruchomił na routerze, ale niestety mój monitor sieci (NetWorx) się z nim nie łączy.

Ma ktoś może jakiś pomysł, z czego to może wynikać?