Tp link 1043 v4

(hazard2) #1

Witam serdecznie mam pytanie odnosnie tp 1043 v4 czy jest jakies alternatywne oprogramowanie

(Heinz) #2

Witam,
Aktualnie jest dostępne:
LEDE w wersji stabilnej (polecam) oraz rozwojowej
OpenWrt w wersji rozwojowej

i to by było wszystko
Gargoyle i DD-Wrt narazie jest niedostępne.

(hazard2) #3

Wgrałem LEDE i mam pytanie . Czy jest gdzieś kontrola rodzicielska bo nigdzie nie widzę. A jeśli nie ma to czy jest możliwość dogrania ?

(Heinz) #4

W tym LEDE jak i czystym Openwrt nie ma typowej opcji kontroli rodzicielskiej.
Co potrzebował byś z tej opcji? Wyłączanie WiFi, blokowanie stron, czasowe blokowanie internetu?

(hazard2) #5

Czasowe wyłączanie internetu na dany komputer

(hazard2) #6

Co prawda znalazłem coś odnośnie dogrania blokady rodzicielskiej ale coś niemoge dograć coś żle chyba robie tu podaje link do stronki

https://github.com/k-szuster/luci-access-control

(Heinz) #7

Nie słyszałem o tym dodatku i widać nie jest on zawarty w oficjalnym repozytorium.

Aby go zainstalować musisz pobrać pliki .ipk z githuba https://github.com/k-szuster/luci-access-control/releases
następnie za pomocą np WinSCP przekopiowac je do katalogu /tmp na routerze i zainstalować je wpisując komendę w putty:
opkg install /tmp/luci-

Po tej operacji powinno pokazać się w LuCI w menu network-access control

(hazard2) #8

nie za bardzo rozumie jak byś mógł mnie trochę nakierować . Pobrałem win scp zainstalowałem i zalogowałem się. Teraz nie za bardzo wiem co dalej jak byś miał chwile i chęć wytłumaczyć mi . nie wiem jak przekopiować do tego katalogu

(Heinz) #9

Pliki pobrane z githuba? To teraz w lewej kolumnie szukasz katalogu z tymi plikami ipk
w prawej kolumnie przechodzisz do katalogu /tmp . Domyślnie program się loguje w katalogu "root" czyli ~ wystarczy kliknąć 2x na .. w pierwszej pozycji okna i kliknąć na tmp
Teraz przenieść te pliki .ipk do tego katalogu.

Możesz teraz wybrać z menu "Polecenia - Otwórz terminal" lub nacisnąć CTRL + T
Jako polecenie wpisać opkg install /tmp/luci-*
błędem się nie przejmuj
Teraz przejdź do przeglądarki i odśwież stronę.

(hazard2) #10

Niby tak zrobiłem ale coś nie tak podczas zapisu. jak otwieram ten win scp to w polu protokół pliku wybieram scp

(Heinz) #11

Co jest nie tak. Wrzuć jakiś screen

(hazard2) #12

Nowy Dokument programu Microsoft Word.docx (236,5 KB)

(Heinz) #13

na końcu polecenia jest jeszcze gwiazdka (*)

ps. Na to forum możesz wrzucać obrazki wklejając je do posta

(hazard2) #14

PoszłoNowy Dokument programu Microsoft Word.docx (92,9 KB)
Wielkie dzięki za pomoc.