TP-LIN WR-740N VER 4.2 Świeci dioda power

Sprawdź połączenie GnD na routerze. Jak nic się nie wyświetla to zamień Tx i Rx.
Prędkość 115200 wpisujesz w putty?

Jakie oprogramowanie było wgrywane do tego tp-linka?

Tak wiele razy próbowałem.

Tak. Zmieniałem wpisywałem. Próbowałem na mniejszych prędkościach też.
Próbowałem putty i ktty też.

Model TL-WR543G - to fabryczne najnowsze ze strony tplinka. On jest całkowicie sprawny i dziwi mnie, że nie może się odpowiednio skomunikować.
Dodatkowo sprawdzałem na win7 32 bit(nowy świeży system). Zmiana portów usb nic nie pomaga.

Bardziej chodziło mi o WR-740. Błędy w komunikacji mogą być spowodowane uszkodzeniem konwertera lub błędnym lutowaniem.

Na obu próbowałem. Te krzaczki są TL-WR543G, sagem fast 2704 itd.
Na wr740 nie odczytuje nic.
Konwerter nowy jest.
Dodatkowo przetestowałem jeszcze na innym komputerze tego TL-WR543G, żeby w ogóle sprawdzić co jest nie tak. Sypie krzakami itd.
TL-WR543G jest 100% sprawny itd. Więc nie wiem czemu tu nie odczytuje.
Na innym forum czytałem, że komuś pomogło dodanie czwartego przewodu czyli vcc.
Ja za swojej strony próbowałem także w tym TL-WR740N połączenia pinów TP18 i TP28 na płycie, ale też nie pomaga.

Sprawdzałeś na komputerze czy na konwerterze, bo to odrębne urządzenia? To że konwerter jest nowy nie świadczy o tym że doszło w nim do usterki układowej np: podczas lutowania czytaj- przegrzanie.

Przy konwerterze nie lutowałem nic. Przy odczycie dociskałem trzy piny bo mam takie końcówki gold piny.
Lutowałem na tym wr740n, ale to nadal nie pomaga.
Jak długo putty powinien myśleć zanim będzie odczyt 10 -15 sekund czy więcej?

Putty uruchamiasz na porcie com to po kliknięciu open odczyt jest odrazu.
Zmostkuj Tx i Rx to w putty zobaczysz echo jeśli coś wpiszesz.
W WR740N v4 potrzebujesz zrobić jeszcze mostek od dołu płytki łącząc TP18 z TP28: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n#uart_on_v423

Robiłem to wcześniej i nie pomaga.

Przy podłączonym konwerterze i zwartych na nim Rx z Tx nie możesz pisać? Jeżeli tak to świadczy o uszkodzonym konwerterze. Pokaż nam zrzuty z ustawień Putty.

Witam ponowne. Mogę pisać zarówno przy samym wpiętym konwerterze bez złączenia rx i tx, oraz ze złączonymi tx i rx.
Na innym forum czytałem, że pewnej osobie pomogło podpięcie vcc 3,3v dopiero była jakaś komunikacja.
Poniżej zamieszczam screeny z konfiguracji putty. Konwerter jest na com3.

Konfiguracja putty:

Między czasie zamówiłem konwerter na układzie CP2102. Może tym się uda.

Spróbowałem na Windowsie xp 32 bit. Putty pdczytuje z tego sprawnego tplinka duże ilości danych, ale to jest nie zroumiałe.
Nie tak jak w poradnikach. Tylko jakieś losowe znaki.

Na innym forum przeczytałem, że jeśli nie będzie działać prawidłowo można dać rezystor między tx a vcc, lub połączyć na krótko rezystor R356, który znajduje się niżej po polami vcc, gnd, rx, tx.

Po długich bojach udało się odczytać tego tplinka wr543g na prędkości 38400. Wygląda na to, że podłączenie było dobre, a problem był w putty.
Troszkę dziwne bo niektórych poradnikach podawana jest często prędkość 9600, dość często także 115200.
Poniżej kilka fotek.
Jednak tego wr740n nie można odczytać.

No to wygląda na uszkodzony bootloader.

Po długich bojach udało się uzyskać komunikację z wr740n.
W załączniku w pliku log.txt log z komunikacji.

Po tym co jest na foto tp link troszkę myśli (choć nie zawsze), ale po wklepaniu na tpl na ślepo odzywa się znak zachęty
hornet>

Firmware źle wgrane. Podaj mu przez TFTP plik: wr740nv4_en_3_17_0_up(140520)

Zmień nazwę na np code.bin
udostępnij przez serwer tftp np tftpd32
komendy do wgrania firmware:

tftpboot 0x81000000 code.bin
erase 0x9f020000 +0x3c0000
cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000
bootm 9f020000

[quote="Heinz, post:22, topic:8089"]Firmware źle wgrane. Podaj mu przez TFTP plik: wr740nv4_en_3_17_0_up(140520).ra


Zmień nazwę na np code.bin udostępnij przez serwer tftp np tftpd32 komendy do wgrania firmware:
tftpboot 0x81000000 code.bin erase 0x9f020000 +0x3c0000 cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000 bootm 9f020000
[/quote]
Próbowałem ale nie widzi wpiętego kabla lan w port ethernet.
Sypie komunikatami, że ładuj i potem odnowa.
Na karci sieciowej ustawiłem na sztywno.

Próbowałeś portu WAN? Wyłącz firewall.

Tak.
Wyłączyłem zaporę, antywirusa itd.
Czy port lan albo wan może być sprawny pomimo tego, że dioda nie sygnalizuje tego?
Czy da się przesłać firmware bez tftpd tylko za pomocą putty lub czegoś podobnego?

Ten bootloader chyba nie ma innej funkcji przesyłania.
Można samemu wpisać bootloader do pamięci ale to naprawdę ostateczność. szybciej jest wylutować kostkę i zaprogramować we własnoręczne zrobionym programatorze na LPT.
W komputerze masz cały czas info że kabel sieciowy jest odłączony?
Co pokazuje się w logu?

W komputerze brak połączenie sieciowego. Na automacie i na sztywno.
Hard reset zwykły i 30/30/30 też nie pomaga
Po putty zaczęły wyskakiwać polecenia Loading itd. Potem coś w stylu T T T
I komunikat, ... że startuje od nowa itd.
Sprawdzę to dokładnie potem.
Dzięki za zainteresowanie tematem