TP-LIN WR-740N VER 4.2 Świeci dioda power

Witam.
TP-LINK TL-Wr740N Ver. 4.2
Objawy:
Po włączeniu zapalą się wszystkie diody na chwilę i potem zostaję już tylko dioda power.
W załączniku dałem film z objawami.
Nie widzi lan wpiętego.
Twarde resety z instrukcji oraz 30/30/30 nie dają rezultatu.
Co jakiś czas przy dłuższym podpięciu do prądu jest widoczny w wyszukiwaniu wifi. I potem znów jest niewidoczny.
Po putty przy połączeniu prosi o login i hasło. Standardowe nie działają. Wymiana zasilaczy na nowe i sprawne nie pomaga.
Korzystałem z konwertera usb-uart rs232 takiego jak niżej na foto.
W teraterm przyjmuje oprogramowanie, ale po 100% nic się nie dzieje. Nie ma żadnych komunikatów td.

Uboot żyje. Potrzebujesz oprogramowania bez boot w nazwie. Jest do pobrania u nas na serwerze pod daną wersję. Trzeba je wgrać poprzez ten właśnie konwerter.

To do czego się łączysz? Jak by kabel był nie wykryty to połączenia nie dało by się nawiązać?
Miałeś zmieniany soft? W openwrt po resecie łączymy się przez telnet, dopiero po ustawieniu hasła lub w gargoyle łączysz się przez SSH. Login to root a nie admin.

Masz jakiś log z konsoli z sesji przy podłączonym kablu?

Próbowałem już wiele razy nie pomaga różne wersje (oczywiście bez boot).

Łącze się przez putty np. po serial odpowiedni port com, prędkość idt. Niestety nic się nie dzieje.
Nie pokazuje żadnych informacji.
Po ssh wyskakuje prośba o login i hasło. Loginy typu root, admin itd sprawdziłem nie działa.
Soft był od producenta.
Próbowałem przez hyperterminal, putty, kitty, teraterm, hercules bez rezultatu.
Dziwne jest to, że co jakiś czas przez kilka minut działa normalnie.

To zrób fotkę lub filmik jak działa normalnie. Z jakim oprogramowaniem działa? Przelutuj punkty w układzie zasilania routera.

Nie da się bo on na krótko wraca.
Spróbowałem odczytać innego sprawnego tp linka tL-WR543G vER 2.0 oraz sagem fast 2704 (orange) niby odczytuje, ale pokazuje tylko jakieś krzaki.
Zamieściłem screen z odczytu po serialu (po com przy predkości 115200) przez putty.

Zamieniałeś Tx z Rx na konwerterze?

Sprawdź połączenie GnD na routerze. Jak nic się nie wyświetla to zamień Tx i Rx.
Prędkość 115200 wpisujesz w putty?

Jakie oprogramowanie było wgrywane do tego tp-linka?

Tak wiele razy próbowałem.

Tak. Zmieniałem wpisywałem. Próbowałem na mniejszych prędkościach też.
Próbowałem putty i ktty też.

Model TL-WR543G - to fabryczne najnowsze ze strony tplinka. On jest całkowicie sprawny i dziwi mnie, że nie może się odpowiednio skomunikować.
Dodatkowo sprawdzałem na win7 32 bit(nowy świeży system). Zmiana portów usb nic nie pomaga.

Bardziej chodziło mi o WR-740. Błędy w komunikacji mogą być spowodowane uszkodzeniem konwertera lub błędnym lutowaniem.

Na obu próbowałem. Te krzaczki są TL-WR543G, sagem fast 2704 itd.
Na wr740 nie odczytuje nic.
Konwerter nowy jest.
Dodatkowo przetestowałem jeszcze na innym komputerze tego TL-WR543G, żeby w ogóle sprawdzić co jest nie tak. Sypie krzakami itd.
TL-WR543G jest 100% sprawny itd. Więc nie wiem czemu tu nie odczytuje.
Na innym forum czytałem, że komuś pomogło dodanie czwartego przewodu czyli vcc.
Ja za swojej strony próbowałem także w tym TL-WR740N połączenia pinów TP18 i TP28 na płycie, ale też nie pomaga.

Sprawdzałeś na komputerze czy na konwerterze, bo to odrębne urządzenia? To że konwerter jest nowy nie świadczy o tym że doszło w nim do usterki układowej np: podczas lutowania czytaj- przegrzanie.

Przy konwerterze nie lutowałem nic. Przy odczycie dociskałem trzy piny bo mam takie końcówki gold piny.
Lutowałem na tym wr740n, ale to nadal nie pomaga.
Jak długo putty powinien myśleć zanim będzie odczyt 10 -15 sekund czy więcej?

Putty uruchamiasz na porcie com to po kliknięciu open odczyt jest odrazu.
Zmostkuj Tx i Rx to w putty zobaczysz echo jeśli coś wpiszesz.
W WR740N v4 potrzebujesz zrobić jeszcze mostek od dołu płytki łącząc TP18 z TP28: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr740n#uart_on_v423

Robiłem to wcześniej i nie pomaga.

Przy podłączonym konwerterze i zwartych na nim Rx z Tx nie możesz pisać? Jeżeli tak to świadczy o uszkodzonym konwerterze. Pokaż nam zrzuty z ustawień Putty.

Witam ponowne. Mogę pisać zarówno przy samym wpiętym konwerterze bez złączenia rx i tx, oraz ze złączonymi tx i rx.
Na innym forum czytałem, że pewnej osobie pomogło podpięcie vcc 3,3v dopiero była jakaś komunikacja.
Poniżej zamieszczam screeny z konfiguracji putty. Konwerter jest na com3.

Konfiguracja putty:

Między czasie zamówiłem konwerter na układzie CP2102. Może tym się uda.

Spróbowałem na Windowsie xp 32 bit. Putty pdczytuje z tego sprawnego tplinka duże ilości danych, ale to jest nie zroumiałe.
Nie tak jak w poradnikach. Tylko jakieś losowe znaki.

Na innym forum przeczytałem, że jeśli nie będzie działać prawidłowo można dać rezystor między tx a vcc, lub połączyć na krótko rezystor R356, który znajduje się niżej po polami vcc, gnd, rx, tx.

Po długich bojach udało się odczytać tego tplinka wr543g na prędkości 38400. Wygląda na to, że podłączenie było dobre, a problem był w putty.
Troszkę dziwne bo niektórych poradnikach podawana jest często prędkość 9600, dość często także 115200.
Poniżej kilka fotek.
Jednak tego wr740n nie można odczytać.

No to wygląda na uszkodzony bootloader.