TP 743ND nie pobiera ip

Moim dostawcą internetu jest NETIA.
Sieć funkcjonowała tak: Netia
---> Router 192.168.1.1
---> Komputer 192.168.1.100 no i telefony, telewizor przez wifi.
Wszystko działało jak trzeba dopóki nie postanowiłem upgradować oprogramowania w routerze.
Po restarcie router przestał łączyć się z siecią. Domyślnie ustawione było dynamic ip i router pobierał sobie dane de facto zawsze ten sam adres, maskę i dnsy.
Teraz jest tak, że jak podłączam bezpośrednio kabel do komputera to od razu znajdowane jest połączenie
IP address : 90.156.32.170
Subnet mask : 255.255.252.0
Default gateway : 90.156.32.254
DNS server: 185.2.36.253 , 185.2.36.254
Teraz jak podłączam router tylko do komputera to po wpisaniu adresu 192.168.1.1 łączę się z routerem, ale jak tylko do routera podłączę kabel sieciowy (WAN) to nie mogę się połączyć ani z routerem ani z siecią.
W ustawieniach routera po wciśnięciu detect pokazuje static ip, więc na sztywno wpisuję dane powyżej ale mimo to nie łączę się ani z siecią ani z routerem.
Mam nadzieję że w miarę przejrzyście to opisałem, proszę o pomoc.

Jeżeli to usługa ETTH (ethernet) to prawdopodobnie musisz sklonować adres mac do którego przypisana jest usługa. Adres mac to ten z komputera (karty sieciowej) na którym działa usługa,

Zarejestrowane są oba numery MAC i ten karty sieciowej w komputerze i ten w routerze.

Raczej mało prawdopodobne aby w jednej lokalizacji działały dwa macki. Sklonuj ten z karty sieciowej i wtedy sprawdź.

Adres mac sklonowany:

Tak wygląda połączenie jak bezpośrednio do kabla sieciowego podłączam komputer:

Bieżące ustawienia routera:

Podłączony komputer do routera, kabel sieciowy odłączony

Ustawienia LAN

Po podłączeniu kabel sieciowy
---> router <
--- komputer - teraz mam połączenie z internetem ale nie mogę się połączyć z routerem

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale lampka od WAN i od portu z komputerem migają identycznie

Operation Mode i zmień konfigurację na TP-linku na Router.

Ręce opadają :))
Przełączyłem na tą opcję i
oczywiście teraz wszystko działa, DZIĘKUJĘ BARDZO za pomoc bo już traciłem nadzieję.

Skoro już mi tyle nerwów napsuło to z ciekawości zapytam co to za opcja WISP Client Router ?
Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku.

WISP to odbiornik z funkcją routera. Twój port WAN jest wtedy na radiu a nie fizycznie na porcie WAN. Zamknij wątek jeżeli temat wyczerpany. W razie problemów zapraszam ponownie do nas na forum,