TL-WR941ND - przestały działać usługi Microsoftu w Windows 10

Cześć,
mam problem od dziś z usługami MS. Internet działa normalnie (inaczej nie napisałbym tego posta).
Przestał działać OneDrive, chmurka non stop jest szara.
Strona MS też nie działa, pokazuje, że niedostępna.
Dodam, że używam routera TL-WR941ND, bezpośrednio po kablu jest ok.
Przywróciłem więc router do ustawień fabrycznych, ale to nadal nie pomaga.
Wszystkie inne strony działają poprawnie, tylko usługi MS i strony MS nie działają na routerze.
Próbowałem naprawić dzwoniąc do supportu MS, ale ze strony laptopa jest wszystko OK, MS stwierdził, że to jakiś problem w połączeniu.

Co to za dostawca internetu? TP-link podłączony przez port WAN?

Dostawcą internetu jest MOICO, albo po staremu Intenetunion.
TP-Link podłączony przez port WAN.
Jak pominę router i kablem połączę laptopa z gniazdem w ścianie jest OK, wszystko wraca do normy.
Podpinam przez router, rejestruje urządzenie i koniec.
EDYTA:
Co jeszcze zauważyłem, odkąd mam ten problem nie aktualizuje mi się na telefonie pogoda AccuWeather przez Wifi, po pakiecie działa.

Zmień ustawienia serwera DNS. Ustaw opendns lub google.
Powinieneś ostawić to na routerze ale dla próby możesz tylko na komputerze

Czyli Network - WAN - Use These DNS Servers, tak?

Tak. wpisz w pola dns 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Wpisałem OpenDNS 208.67.222.222 i 208.67.220.220 i pomogło. Tzn. pogoda MSN na Lapku nadal nie działa, ale reszta już tak.
Dziękuję.

Niestety dziś znowu przestało działać, nie pomogła nawet zmiana DNS na te od Google.

Spróbuj ustawić te DNSy na karcie sieciowej w protokole TCP/IP.

OK, ustawiłem OpenDNS ponownie i na routerze i na karcie sieciowej laptopa.

Wygląda na to, że pomogło, ale na innym forum ktoś napisał mi coś takiego, cyt:
"Router powinieneś skonfigurować tak, aby DHCP wystawiał DNS'y (np. OpenDNS), a nie kierował DNS na swój adres IP. Wtedy nic byś nie musiał grzebać w ustawieniach TCP/IP dla karty sieciowej. "
Co to znaczy?

Że możesz ustawić w zakładce DHCP te adresy w polach DNS, wtedy to komputery powinny dostać te adresy bez ręcznego ich wpisywania.