TL-WR843ND (V1.0) jako CLIENT

Krótkie pytanie: czy ten router można skonfigurować jako clienta? Obecnie mam go skonfigurowanego poprzez Quick Setup w trybie WISP Client Router, zgodnie z instrukcją.
Schemat połączenia jest następujący: CISCO od UPC - wifi - TP-Link - kabel - laptop. (Do CISCO podłączony jest jeszcze jeden laptop przewodowo, ale to nie ma znaczenia.)
Przy połączeniu WISP, z założenia, TP-Link rozsiewa sygnał bezprzewodowy i nie daje się tego wyłączyć w Wireless Settings > AP Setting - odhaczenie 'Enable Wireless Router Radio' nie zapisuje się.
Jak wspomniałam, chcę, by TP-Link był dostawcą internetu wyłącznie do mojego laptopa, po kablu i nie generował dodatkowych fal, których jest i tak nadmiar, odkąd UPC włączyło Wi-Free (a mieszkam w dużym bloku).
Będę wdzięczna za każdą sugestię.

Ma tylko dwa tryby pracy właśnie jako router i jako WISP. Możesz spróbować z Gargoyle na tym routerze skoro nie chce wyłączyć sieci. Muszę sprawdzić na moim czy rzeczywiście jest problem.
Zaznacz: Disable Local Wireless Access i już nie powinno rozgłaszać SSID z AP

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Tak właśnie mam zaznaczone, ale jestem prawie pewna, że dalej jednak rozgłasza. Podejrzany jest już sam fakt, że nie można wyłączyć wireless...
Ciekawa sprawa z tym Gargoyle, pobawię się, ale najpierw spróbuję uaktualnić wersję oprogramowania od TP-Linka.
Za parę dni zamelduję o skutkach tych operacji, dla ewentualnych potomnych :slight_smile:

Sprawdzałem przed chwilą 100% nie nadaje po zaptaszkowaniu Disable. Spróbuj konfiguracji w IE.
Firmware Version: 3.13.26 Build 120723 Rel.64660n
Hardware Version: WR843ND v1 00000000

Nie jestem specem od tych spraw, wierzę Ci na słowo.
Znaczy, że muszę gdzie indziej poszukać przyczyn zacinania się i spowolnienia Internetu. Może jakieś poprawki w konfiguracji?
Ale to już nie ten temat, więc póki co dziękuję za cenne wyjaśnienia.

Jaki masz poziom sygnału z głównego routera w AP List pod klawiszem Survey? Ile masz zakłóceń - inSSIDer i zrób diagnostykę -

Dziękuję za cierpliwość.
Obrazek z Survey (50 pozycji o godzinie 9-ej rano w dzień powszedni!):

i szczegółowo z tego zestawienia mój router od UPC:

No właśnie. Są dwa wystąpienia - jedno z nazwą sieci, drugie bez. W ustawieniach odptaszkowałam rozgłaszanie nazwy, skąd więc ta sytuacja?
Teraz problem z diagnostyką.
WinMTR daje taki rezultat (5 min na google.com):

Czemu to wygląda zupełnie inaczej niż powinno? Zapora tylko systemowa, antywir od Comodo. Dodam, że z googlem bez problemu łączy w przeglądarce...
Speedtest pokazuje różnie - to najgorszy i najlepszy wynik, w odstępie ok. pół godziny:

A mam wykupioną usługę (do) 60 Mbps, he he.
InSSIDera nie użyję, bo na tyle skutecznie zablokowałam dostęp do laptopa bezprzewodowo, że dziś rano mimo prób nie wyszło mi skuteczne uruchomienie w nim radia.
Dodatkowe dane: Windows7x64, Comodo Antivirus.
Będę bardzo wdzięczna za sugestię, od czego zacząć.

Taka ilość sieci (zakłóceń) to nie ma się co dziwić :wink:

No właśnie :cry:
Czyli nic nie zdziałam?
Jeszcze muszę dowiedzieć się jakie poustawiać DNSy, bo wciąż mam wpisy w podglądzie zdarzeń na ich temat, ale nie sądzę, żeby one stanowiły największy problem. Dobrze myślę?

W DHCP WISP-a możesz wpisać DNS-y dostawcy internetowego lub uniwersalne 8.8.8.8 i 8.8.4.4
Taka ilość sieci to jakaś masakra o stabilnym łączu możesz zapomnieć. Może pomyśleć o PLC!?

Nie wiem co to PLC, ale wygląda na kosztowne rozwiązanie :wink:
Z DNSami kombinowałam jak kuń pod górę na wszystkie sposoby, ale nijak nie mogę się pozbyć czkawki przy wczytywaniu stron (i wpisów w podglądzie zdarzeń).
A VPN? Jeszcze nic o nim nie wiem, ale przewija się w dyskusjach. Miałby sens?

VPN to taki tunel (odpowiednio zabezpieczona transmisja - kodowana) między dwoma komputerami lub routerami w sieci lokalnej lub internecie. Nie ma żadnego wpływu na stabilność łącza. To taka sieć w sieci tak w prostym tłumaczeniu.
Transmitery PLC to przesył danych po sieci 230V lub pozostaje ci przejście na 5GHz co niestety też się wiąże z kosztami.

Właśnie zdaje się, że zrobiłam błąd z tym TP-Linkiem, bo jako sprzęt działał wyśmienicie (do czasu wysypu Wi-Free), ale niestety nie ma 5GHz (moje CISCO ma).
Nic to, pogadam jeszcze z technikami od UPC, może coś wymyślą.
A mój wynik z WinMTR czemu taki dziwny, wiesz może?

Nie każdy serwer musi odpowiadać na ping (ICMP).

Ok, widzę, że ustawieniami TP-Linka nic nie wskóram.
Dziękuję i pozdrawiam.

Jeżeli temat wyjaśniony to proszę zamknąć wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie.