TL-WR843ND - tworzy nową sieć

Witam
Krótko opiszę naszą sieć... mamy jeden główny router z adresem 192.168.0.1, on przydziela adresy IP z puli 192.168.0......
Mamy nowe miejsce gdzie potrzebujemy sieć, a nie było kabla. Użyliśmy TL-WR843ND żeby odebrać po wifi i do komputera kablem.
Nie ma problemu z internetem, bo działa... ale tworzy swoją sieć. Adres LAN routera zmienia sam na 192.168.1.1 i ten komputer dostaje IP z puli 192.168.1...
W tym przypadku niestety mamy komputer w "innej" sieci i nie mamy dostępu do danych udostępnianych przez inne komputery.
Dzwoniłem na Pomoc techniczną TP-Link i powiedzieli że nie ma takiej możliwości... że muszę sobie kupić "niższy" model, czyli 743 i wtedy nie będzie problemu ustawić router w tej samej sieci.
Czy faktycznie tak jest ??
Bo jak dla mnie takie "urządzenie" to kompletny bezsens skoro może działać tylko w nowo stworzonej sieci...

Oczywiście że będzie tworzył nową sieć ponieważ nie jest "przeźroczystym" klientem ma tryb WISP czyli wprowadza NAT translację adresów. Wyjściem jest wgranie alternatywnego Fv. Gargoyle i konfiguracja jako most bezprzewodowy przekaźnik:

Potwierdzam WR843ND ma tylko dwa tryby pracy Wireless Router i Cient Wireless Router. Pytanie zadane troszeczkę późno bo po zakupie urządzenia. Oczywiście alternatywą jest Gargoyle.