TL-WR842ND - serwer FTP niedostępny przez internet

Witam,
posiadam router jak w tytule z obsługą USB. Po podłączeniu pendriva/dysku i ustanowieniu serwera FTP mam do niego dostęp tylko wewnątrz sieci.
Robię wszystko według instrukcji producenta:
http://www.tp-link.com.pl/Resources/document/FTP_Server_Application_Guide_f.pdf
jednak wpisując adres w przeglądarkę ona nie może odnaleźć mojego serwera plików. Czy możecie mi pomóc.
Dostawca internetu to kablówka i modem od nich.

Masz publiczne IP na WAN-ie routera?

Mam IP dynamiczne przydzielane przez dostawcę (ale pewnie to nie o to Ci chodziło) - chociaż albo bardzo rzadko się zmienia albo wcale.
Daję screen - mam nadzieję, że o to chodzi:

Próbowałeś dostępu z innej lokalizacji przez to IP? Jak wygląda konfiguracja serwera?

Witam, nie było mnie dlatego nie odpisywałem, ale pomoc nadal potrzebna.
Nie próbowałem dostępu z zewnątrz. Jutro, będę miał taką możliwość to sprawdzę.
Oto ustawienia serwera FTP:

Nie wiem czy pisałeś ale lokalnie masz dostęp do zasobów?

Lokalnie wszystko działa. Mam zmapowany jako dysk oraz jest dostęp przez przeglądarkę wpisując adres z sieci wewnętrznej. Na razie testuję na pendrivie ale zamierzam podpiąć dysk. Chciałbym mieć dostęp z zewnątrz do plików, a nie wychodzi. W internecie nie mogę za wiele znaleźć na ten temat, a przecież nie jest to jakiś rzadki typ routera.

Trzeba sprawdzić z innego IP, routery mają często problem z komunikacją zwrotną.

Ok. Sprawdzę z zewnątrz i dam znać. Dziękuję za szybkie odpowiedzi i chęć pomocy. Pozdrawiam.

Witam,
przepraszam, że dopiero teraz odpisuję.
Informuję, iż serwer FTP jest widoczny tylko z zewnątrz po adresie IP modemu. Problem rozwiązany - po prosyu z domu nie mogę wejść przez adres IP zewnętrzny. W sieci lokalnej też działa bez problemu.
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.