TL-WR841ND v8 z DD-WRT i problem z webrevert - jak powrócić do oryginalnego fv

Witam,
Zakupiłem na olx TL-WR841ND v8 z wgranym DD-WRT, niestety mam problem w skonfigurowaniu go w następujący sposób:
Netiaspot=po wifi=>TL-WR841ND v8=po kablu=>xbox360, nbox, tv, mianowicie urządzenia widzą cały internet, ale za nic nie mogę się z nimi połączyć lokalnie przez ftp (oczywiście, podpinając wcześniej laptop do TL-WR841ND po kablu)... pomyślałem więc że spróbuję wgrać Gargoyle i tam spróbować.
Z tego co wywnioskowałem powienienem postąpić tak, na DD-WRT wgrać oryginalny fw, a następnie dopiero na to Gargoyle.
Niestety jest problem, ponieważ próbując na DD-WRT wgrać firmware webrevert ściągnięte z tego forum, niby aktualizacja przebiega pomyślenie, jednak po restarcie routera wciąż na nim jest DD-WRT.
Pytanie moje:
Jak wrócić z DD-WRT na oryginalne oprogramowanie, jeżeli nie da się tego zrobić funkcją "update firmware" w interfejsie konfiguracyjnym?
Z góry dzięki za pomoc!
POZDRAWIAM!

Spróbuj tego:

@ Heinz, tego właśnie probowałem od początku i nic.... nawet sprobowałem teraz dla pewności twojego pliku i nadal siedzi u mnie to dd-wrt.

Jeżeli to ważne to dodam że w routerze siedzi dokładnie Firmware: DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std
Router Name DD-WRT
Router Model TP-Link TL-WR841ND v8
Firmware Version DD-WRT v24-sp2 (06/23/14) std - build 24461
Kernel Version Linux 3.10.44 #11017 Mon Jun 23 09:49:17 CEST 2014 mips
Ktoś coś pomoże, bo oszaleję zaraz bez działającego ftp:)
Dodam że walczę na tym DD-WRT aby go skonfigurować już kilka tygodni, i za chiny nie mogę zrobić połączenia w taki sposób żeby urządzenia podpięte do tplinka widziały się wzajemnie.
Wcześniej miałem router (nie pamiętam modelu) 8Level i wszystko bujało jak trzeba, a tu już dostaję gorączki.

Próbowałeś na innej przeglądarce?

No to jedziemy "z grubej rury":

  1. Pobierz WinSCP i Putty.
  2. Włącz SSH i Telnet ma DD-wrt.
  3. Podłącz komputer do portu LAN routera.
  4. Pobierz firmware które podał kolega CHACA
  5. Za pomocą WinSCP połącz się z routerem wybierając protokół SCP.
  6. Przekopiuj plik tplink.bin z komputera do katalogu /tmp na routerze.
  7. Zamknij WinSCP, uruchom Putty i połącz się z routerem wybierając protokół Telnet.
  8. Wpisz login root i hasło takie jakie zostało ustawione w GUI, a następnie wpisz polecenie:
    mtd -r write /tmp/tplink.bin linux
    i naciśnij [enter]
    Odczekaj chwilkę (około 2 minut) i po tym czasie router powinien uruchomić się ponownie.
    Spróbuj wejść na http://192.168.0.1/

No i następny problem, w routerze nie mogę aktywować SSH... jakiś pomysł?

Spróbuj jeszcze tak:
Zaloguj się przez putty i wklej te komendy:

cd /tmp
wget http://dl.eko.one.pl/orig/tl-wr841nv8/wr841nv8_en_3_13_33_up_\(130506\).bin
mtd -r write wr841nv8_en_3_13_33_up_\(130506\).bin linux

Ok, poszło.
Dzięki serdeczne za pomoc.

Jeżeli problem rozwiązany to proszę zamknąć temat.

Dodam jeszcze, tak na zakonczenie tematu, że teraz mogę dowolnie wgrywać softy za pomocą "Firmware upgrade", znaczy się, w zależności czy to DD-WRT, czy Garygole należy tylko użyć odpowiedniego pliku (webrevert dla DD-WRT, lub tego który podał CHACA dla Garygole)
Serdeczne dzięki za pomoc!
POZDRAWIAM!

Proszę zamknij wątek jeżeli temat rozwiązany. Zapraszamy ponownie w razie problemów sieciowych, Pozdrawiam!