TL-WR841ND - brak dostępu do internetu

Witam.
Posiadam owy router już kilka lat jednak przez ostatni rok sprawia drobne psikusy. Nie będę zresztą o tym opowiadać.
Generalnie od wczoraj mam problemy z połączeniem się do internetu przez ten router. Wszystkie diodki się świecą jednak połączenia brak, obok zegara pojawia się komputerek z wykrzyknikiem. Kiedy podłączę kabel bezpośrednio do komputera, wszystko działa poprawnie. Robiłem już te wszystkie sztuczki ze zmianą IP jednak to nic nie pomogło. Nie mam pewności czy to wina routera gdyż mój kabel też jest po różnych przejściach i bywa tak, że poruszenie go rozłącza całkowicie sieć. Jednak jak już wspomniałem, po podłączeniu bezpośrednio do komputera, problemu nie ma. Nie mam obecnie możliwości sprawdzenia połączenia na innym routerze. Ogólnie po zalogowaniu się na router dostrzegam problemy w sekcji WAN (jak na obrazku).
Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki, na pewno wykonam każdą. Jestem trochę NEWBIE tak więc być może coś jest źle skonfigurowane, być może coś źle zmieniłem, dlatego zwracam się z prośbą.
Będę ogromnie wdzięczny :slight_smile:

Korzystając z internetu na komputerze (bez routera) daj obrazek z ipconfig /all -

Próbowałeś klonować adres mac z karty sieciowej na której masz dostęp do internetu?

Nie.

Od tego bym zaczął całą zabawę. Co to za dostawca?

A jak to zrobić?
Neostrada

Ale to musisz mieć jakiś modem/router? WR841N nie posiada modemu ADSL.

Modem jest u sąsiada, bo od niego sobie pociągnąłem. Ale właśnie dlatego wspomniałem, że ewentualne sprawdzenie innego routera będzie możliwe w weekend bo dopiero w weekend wróci więc mógłby mi ewentualnie pożyczyć jeden ze swoich. Jednak jeśli i to nie pomoże to możemy się pobawić i z modemem, jeśli wcześniej będę wiedział co trzeba zrobić.

Spróbuj skonfigurować WR841N jako AP bo mi to wygląda na uszkodzenie portu WAN w routerze -

Zaloguj się na router i wyłącz w nim serwer DHCP save i reboot. Podłącz kabel do dowolnego portu LAN i sprawdź czy masz dostep.

Spróbuj skonfigurować WR841N jako AP bo mi to wygląda na uszkodzenie portu WAN w routerze - https://tplinkforum.pl/t/router-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dostepowy/5143
Działa! Wielkie dzięki :) Jestem ogromnie wdzięczny.

Czyli rozumiem, że port WAN się skopał?

A czy takie korzystanie na porcie LAN będzie się czymś różniło? Czy działa wszystko identycznie tyle, że na innym porcie?

Tak to wygląda.

Twoje zasoby sieciowe (jeżeli je udostępnisz) mogą być teraz widoczne przez sąsiada. Jesteście w tej samej podsieci. Router działa jako AP (punkt dostępowy).

Rozumiem.
Jeszcze raz wielkie dzięki za cierpliwość, szybką i profesjonalną pomoc :wink: