TL WR841N Z OpenWRT (bez grafiki) na oryginalny

Dobry wieczór, chciałem zrobić Acess Pointa na modzie Gragoyle ale okazało się że niema jeszcze wersji dla V9, więc chciałem zainstalować jakieś inne oprogramowanie i niestety pomyliłem się w wgrałem WRT bez grafiki (czysta biała strona przeglądarki). Próbowałem wgrać interfejs graficzny przez Putty, ale już przy pierwszej komendzie wyrzucało błąd pobierania.
Całkowicie bezradny postanawiam wrócić do oryginalnego firmware TP-Linka (mam ten plik na dysku). Jak i czym można to zrobić ?
Pozdrawiam

Chyba przez Putty to zrobisz podając ścieżkę do oryginala tylko bez boot w nazwie.

Można prosić o wzór takiej komendy. to ścieżka pliku D:\Pobrane\TL-WR841ND-V9-stripped (2)\TL-WR841ND-V9-stripped. Lub inne rozwiązanie nie wymagające komend (nie jestem w nich obeznany)

Szukaj czegoś w tym stylu tylko bez boot w nazwie. Ewentualnie napisz do chłopaków z supportu TP-Link to podeślą.

Plik już mam, tylko nie mam komendy którą ten plik wgram.

Poczytaj tutaj:

Tylko zamiast aktualizacji podasz oryginalny plik.
Parametr -n obowiazkowo.

WinSCP nie mogę uruchomić, ale mi niechce zaskoczyć prosi o podanie hasła, próbowałem password bo takie było dla tej wersji openwrt . Myślałem żeby w tym putty zmienić komendą passwd, co by z telenetu na SHH przejśc ale przy próbie wpisania jakiegokolwiek hasła nic się nie wyświetla żadne litery, cyfry. Próbowałem taką komendą jak w obrazku ale nie wchodzi. Może to wina pliku a może źle wpisanego kodu.

Dokładnie najpierw musisz ustawić hasło.
Wpisz 2 razy to samo ( nie widać znaków podczas wpisywania.)
Potem przekopiujesz firmware do routera i możesz zrobić sysupgrade
inną opcją bez wpisywania hasła jest postawienia serwera ftp/http i pobranie pliku z serwera do routera do katalogu /tmp/ i poleceniem sysupgrade -n /tmp/firmware.bin zaktualizowanie routera.
Możesz załatwić dostęp do internetu dla routera podłączając go do innego routera/modemu który przydzieli mu adres IP na wan przez DHCP.
wtedy pobranie pliku bezpośrednio z serwera i aktualizacja.

Super, udało się, kluczem do rozwiązania było to nieszczęsne hasło którego wpisywania nie widać. Zrobiłem jak w instrukcji winSCP.
Bardzo wam dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam