Tl-wr841n/tl

Witam,
Moim problemem jest brak sygnału WiFi. Zaczęło się to prawdopodobnie w niedziele(16.10), kiedy to przestało działać WiFi, z początku myślałem że to brak sieci ze strony usługodawcy lecz na PC po kablu normalnie internet miałem. Dzisiaj(17.10) po powrocie do domu gdy włączyłem "router" kontrolka od WiFi wgl. się nie świeci a w konfigu jest napisane iż WiFi jest wyłączone (screeny). Dodam że wszystko jak narazie od ok. 1-1.5roku działało bez zarzutów. Włącznik z tyłu "routera" jest ustawiony na ON.
[Wszystko działało normalnie, nic nie było konfigurowane/zmieniane].

Zaznacz w routerze Enable Wireless Router Radio - włączony Interfejs Radiowy. Następnie save i reboot routera.

tej opcji nie da się zaznaczyć tylko jest włącznik na routerze ktory jest na ON(wł)

Jak widać na screenie Wireless radio masz na disable o czym pisałeś powyżej . Zresetuj router do ustawień fabrycznych . Zaktualizuj Fv do najnowszej wersji .

Jaka wersja sprzetowa "V" tego routera? Nawet na emulatorze jest taka możliwość.

Chyba oto chodzi

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR841ND_V8_130506.zip tu masz najnowsze FW. Proszę pobrać i zaktualizować.

hm dioda kilka razy się zaświeciła ale dalej nie działa.
[zrobiłem reset i wgrałem nowy FW]
P.S
Nie rozumiem dlaczego przy resetowaniu i uruchamianiu od nowa routera dioda świeci a gdy mam jak zwykle miałem włączone WiFi to pokazuje że jest wyłączone i dioda nie świeci.

Pokaż teraz ustawienia wifi z routera.

sa takie same SSID było TP.... zmieniłem na Siec , a kraj z UK na Poland reszta to samo w tym Radio Router [Disable]

Sprawdź dokładnie przełącznik od wifi. Jest to router używany już jakiś czas? Komunikat na czerwono mówi wyraźnie abyś włączył przełacznik (switch) od wifi. Możliwe że jest uszkodzony. Wciśnij go.

sprawdzałem dokładnie :), nie wiem jak się mógłby zepsuć skoro nie ruszałem go :-
P.S
Około 1-1.5 roku, dostałem go z gwarancji, ponieważ poprzedni chyba też miał jakąś wadę [wyłączało się dosyć często połączenie z int.]
"sprawdzałem dokładnie" w miarę moich domowych możliwości oczywiście ale na pewno jest na ON.
Mam podpisy ON - OFF po obu stronach?

Sprawdzenie dokładne opiera się na pomiarze przejścia miernikiem. Skąd wiesz że jest on na "on" skoro jest to włacznik membranowy?

To jest tył modelu WR-841N, taki masz?

@Up to chyba wersja WR841D

Wersja ND też ma przełącznik membranowy. Co to za twór? Anteny masz odkręcane?

DOBRE PYTANIE : CO TO ZA TWOR...
RUSZYŁEM ANTENKA ZACZEŁO WIFI SMIGAC ... ja sie pytam co te tepelinki to ja jednak nie ... :D...
Dzieki za chec pomocy, niby przypadkowo ale sprawdzenie anten pomoglo :smiley:
P.S
Przepraszam za capsa.

Może antenka zwierała i blokowała wyjście? Jeżeli masz odkręcane to dokładnie je powkręcaj nie na pałę bo mogą robić zwarcia.

No oczywiscie dzisiaj włączyłem router i znowu WiFi nie działa

Rozbierz go i popatrz czy są jakieś usterki w środku. Skoro ruszyłeś anteną to coś musi się tam dziać.

Powodzenia że ja to otworze ...