TL-WR841N / TL-WR841ND a problem w Domu Studenckim

Witam. Mam pewien problem. W moim akademiku internet polega na tym: łączysz się do WiFi/LAN , system przydziela Ci IP, wchodzisz np. na www.onet.pl i wyskakuje ci okienko do logowania gdzie wpisujemy nr albumu i pesel (jako hasło). Normalnie używając WiFi akademickiego (często jest słaby zasięg) nie ma problemu. Nawet jak na jednym koncie zaloguję się do internetu z kilku urządzeń nie powoduje to problemów (a jedno urządzenie posiada ok. 1 mb/s ). Problem pojawia się kiedy podłączyłem router. System wykrywa go jako jedno urządzenie i w momencie kiedy pierwsza osoba się na niego zaloguje to już wszyscy pracują na jego IP (tym z akademika, w sumie to jest to IP routera) i jego koncie. Każdy tak to posiada IP z DHCP routera. Wystarczy, że współlokator zaczyna oglądać youtube całe 1 mb/s szlak trafia. Więc postanowiłem, że wyłączę DHCP i niech system zacznie widzieć inne urządzenia niż tylko router. I tu jest zgrzyt. Bo po zrobieniu tego wszyscy i wszystko co jest podłączone przez WiFi do routera nie jest w stanie pobrać IP z akademika. Wyświetla się tylko 255.255.0.0 jako maska podsieci i puste pole w bramie domyślnej. Internetu nie ma, nic się nie ładuje. Proszę o pomoc! :frowning:
Pozdrawiam

Internet masz podłączony do WAN na routerze?

Tak. Jest do WAN podłączony kabel.

No to wyłącz DHCP na routerze i podłącz pod jeden z 4 portów LAN