TL-WR841N Skoki utraconych pakietów

Witam, otóż jakiś czas temu zakupiłem router TL-WR841N, konfiguracja przebiegła bezproblemowo jednakże doświadczam jednego wielkiego problemu, który uniemożliwia mi przyjemne korzystanie z łącza. Problem polega dokładnie na tym, iż ilość utraconych pakietów skacze co jakiś czas (mniej więcej co 20 sekund) do 9%-10%. Podejrzewam, że na start można wykluczyć dystans między urządzeniami, ponieważ ilość utraconych pakietów nie jest stabilna przez cały czas użytkowania, są to tylko skoki.
Prosiłbym o szybką pomoc.

Na początek zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej -

Screeny w załącznikach

Tu wszystko wygląda poprawnie. Spróbuj konfiguracji jak w linku:

Sprawdź czy są jakieś różnice w stabilności.
Czym mierzysz te utracone pakiety?

Przeprowadziłem konfigurację routera, potestowałem różne channele ale to nic nie daje, uzupełniłem.
Utracone pakiety odczuwam korzystając z programu do komunikacji Teamspeak3, ma wbudowaną funkcję ukazywania utraconych pakietów. Jednakże nie tracę pakietów tylko z ich serwerów problem jest taki, że grając w gry komputerowe wykorzystujące moje łącze to też doznaje tzw. warpów czyli utraconych pakietów w takiej samej ilości jak na teamspeaku. Wgrałem także najnowsze oprogramowanie na router najnowszy firmware http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WR841N&version=V8#tbl_j

Testowałeś stabilność łącza bez TP-linka?

Kontaktowałem się z dostawcą internetu, proponowali mi sprawdzić łącze bezpośrednio przez kabel, tak więc uczyniłem i problemu nie było jednakże nie mam możliwości być podłączonym kablem przez dłuższy czas. Poprzednik tego routera dawał rade i nie gubił pakietów lecz nie pamiętam jaki był to model.

Trzeba by to wyeliminować na 100%.
Zrobiłeś konfigurację routera w taki sposób jak w podanym linku?
Daj jeszcze obrazek ze Statusu routera.

Tak robiłem konfigurację, ale nic nie pomogło

Dla tej prędkości łącza zrób konfigurację radia na 20MHz i 802.11b+g (bez trybu n). Kablowo masz podobne objawy?

Nie za bardzo wiem gdzie mogę ustawić drugą wartość a po kablu od routera nie mam wcale utraconych pakietów, jest stabilnie.

Wszystko w konfiguracji radia (Wireless Settings)
Mode: 11bg mixed
Channel Width: 20MHz
Channel: (ustaw konkretny) po czym Save i Reboot routera.

Ustawiłem tak jak Pan zalecał dam znać czy nastąpi poprawa czy nie.

No więc szybka odpowiedź nic się nie zmieniło

Sprawdzasz to tyko na jednym komputerze? Sterowniki do karty sieciowej masz najnowsze dostępne?
Zrób jeszcze taki test -

Sterowniki do karty sieciowej mam najnowsze.
Zrobiłem tak jak pan doradzał i zauważyłem jedną zależność, otóż zawsze gdy gubie pakiety coś się dzieje screen w załączniku z podkreśleniem sytuacji.

Testy są przeprowadzane z jednego komputera, ma Pan jakieś nowe pomysły?

Tak, sprawdzenie na innym komputerze aby wykluczyć problem z kartą sieciową lub systemem operacyjnym.

No więc sprawdziłem na laptopie poprzez WiFi i jest dokładnie to samo jednakże problemu nie ma gdy podłączyłem się poprzez kabel.

Mikrofalówka u Ciebie lub sąsiada.
Widzę na screenie z inSSIDer-a, że masz w miarę czysty eter w sąsiedztwie, bo sygnały od innych sieci są słabe. U mnie nawala WiFi jak włączam mikrofalówkę (pojawia się niewielka utrata pakietów, a smartfon jak jest w kuchni, to potrafi nawet całkiem stracić połączenie WiFi)
Skoro masz czysty eter, to spróbuj poeksperymentować z innymi kanałami WiFi. Może problem zniknie.
Ostatecznie możliwe jest, że nawalił zasilacz i daje niestabilny prąd, co objawia się najczęściej najpierw szwankowaniem WiFi. Możesz też spróbować wymienić zasilacz na inny o tym samym napięciu i większym (ale max o 0,5A większym) natężeniu. Pilnuj polaryzacji wtyczki, żeby nie spalić chipsetu. Koszt zasilacza niewielki (kilkanaście zł)