TL-WR841N ,problem z konfiguracja kamery IP

Witam

Router nie widzi kamery.Jest podłączona kablem do routera ,ale nie reaguje.
Korzystajac z programu Inteligent IP instaler ,wyswietla mi tylko model routera ,zamiast kamere.
Jak ustawic router?

Jaka to kamera?

Nikt nic nie podpowie?Gdzie mam poszukać na stronie routera.Domyślam się że dostęp jest zablokowany dla kamery.
Komputer podłączyłem kablem do routera.Router jest dostępny w przeglądarce,ale nie mogę uruchomić kamery.Skasowałem ją do ustawień fabrycznych.Kamera ROCAM NC 400 .Jej programem nic nie mogę ruszyć

Zaloguj się do panelu administracyjnego routera i zobacz czy w zakładce DHCP List kamera ma przydzielony adres IP.

Nie ma kamery.
Jest laptop i jakis BM ,moze to oznaczenie drugiego laptopa

Czy zaświeca się dioda portu do którego jest podłączona kamera?

ID	Client Name	MAC Address	Assigned IP	Lease Time
1	dell-Komputer	70-F1-A1-D0-15-14	192.168.1.101	01:57:52
2	bm	00-1F-3B-14-50-25	192.168.1.100	01:04:16
3	bm	00-1F-C6-8B-A0-D7	192.168.1.2	01:06:00

Nie świeci ,w kamerze jest na stałe zielona dioda zapalona-zasilanie ,pomarańczowa świeci przez chwilę gdy wyjmę i włożę zasilanie

Chodzi o port routera.
Jak wejdziesz przeglądarką na adresy IP:
http://192.168.1.100/
http://192.168.1.2/
Czy coś się wyświetla?
Jeśli nie to:
Spróbuj zmienić IP na karcie sieciowej komputera na 192.168.0.2, maska 255.255.255.0 (stracisz dostęp do internetu) włącz program do obsługi kamery i sprawdź czy ją wyszuka.

Nic.
Z przegladarki nic nie bylo.
Po zmianie adresu IP faktycznie internet zamarl,ale kamery nie widac.
Jedyna zmiana to :
w danych GATEWAY pojawil sie napis tWidth=3,,

Czy podłączenie bezpośrednio pod komputer też nie rozwiązuje sprawy? Wymieniałeś kabel? Ta kamerka mam wifi- czy jest widoczna z innymi sieciami?

Kamera jest nowa ,działała dwa tygodnie.Potem był problem z routerem Netgear -nie było wogóle widac sieci WiFi .Po wymianie wrócił internet ,ale nie mogę ustawić kamery.Wiem,była ustawiona pod tamten router-więc wcisnąłem reset na 30sek tak jak pisze producent .Niestety nie mam nadal kontaktu z kamera.
Wczesniej ustawilem ją poprzez kabel i działała bezprzewodowo zarówno w laptopie jak i w telefonie

Router nie widzi kamery.Jest podłączona kablem do routera ,ale nie reaguje.
Podstawa to aktywne połączenie sieciowe z routerem a ty chyba pisałeś że jego brak? Potem dopiero można mówić o konfiguracji.

Przed świętami zamontowałem .
Kabel gdy podłącze ,to mruga pomaranczowa dioda ,po czym gaśnie.Raczej powinna świeci przez cały czas.
Ja już zgłupiałem

Wtyczki RJ45 masz zaciśnięte zgodnie ze standardem ethernet?

Podłącz jeszcze raz kamerę do routera i wejdź w DHCP List. Tam miałeś te dwa adresy bm. Zobacz czy w dalszym ciągu są. Zostaw tylko laptopa podłaczonego do routera. Wyłącz zasilanie kamery i zrób odświeżanie strony routera. Jeżeli nie pojawią sie ponownie znaczy że były one od kamery.

W dniu dzisiejszym podłączyłem kabel sieciowy do kamery ,bo była odpięta po moich walkach.
I?Kamera odnalazła się w sieci ! Nie wiem ,moze ta kamera nie dziala przy mrozach ?:slight_smile:
Będę chciał ją ustawić.
W DHCP list pojawiła się pod nazwą UNKNOW.

Ale jakieś IP ma więc spróbuj na nie wejść.

Mam ją ,jest oczewiście IP .
Chciałbym teraz ją ustawić na dostęp ogólny po za moim routerem.
Mam w NO IP konto ,próbuje wstwic swoj host ale nie chce sie zalogowac
sowacleaning.no-ip.org .

W routerze jest opcja noip.com ,a ja mam dostepne .org .Musi byc takie samo?

noip,com jest to opcja ogólna dla całego serwisu noip.com. można mieć tam wiele domen z różnymi sufiksami. Ważne by była dobrze skonfigurowana nazwa użytkownika, hasło i domena (wpisana kompletna).
Na routerze musisz też przekierować porty na IP kamery z których ona korzysta.

Chyba jestem blisko ,ale wciąż nie mogę zakończyć.
W kamerze ustawilem FIXed Ip
W ROuterze ,DNS ,wpisalem dane z NOIP i jest napisane ze dziala z sukcesem!
Teraz port forwarding.Wybieram pierwsza zakladke?Virtual Servers?
Tam wpisałem adres kamery i port oraz protokol TCP.
A co z tym ?Common Service Port:
Prosze o podholowanie mnie do mety :slight_smile: