TL-WR841N problem z drukarką WIFI

Witam.
Mam 2 laptopy z WIN7 x64 łaczace się z routrem przez WIFI bez problem.
Podłaczyłem drukarkę BROTHER HL 2135 W
link do specyfikacji http://www.brother.pl/display.cfm/id/561547
po kilku godzinach prób i błedów udało mi się połaczyć przez USB i WIFI z 1 laptopem.
musiałem wpisać MAC adres drukarki do filtrowania adresów MAC (notabene mam tą funkcę wyłączona).

Zainstalowałem drukarkę na drugim laptopi i działa tylko przez USB.
Przez WIFI nie działa. Próbowałem recznego instalowania sterownikow , tez nic nie pomogło.

Instalator konfiguruje ustawienia sieci , znajduje nazwę SSID i dalej powinno sie pokazac okno z adresem IP drukarki i nazwą wezla.
Jak skonfigurować router zeby łaczył laptopa nr 2 i drukarke?
mam sklonowany MAC adres w WAN; ustawiony dynamiczny IP; WPA2a i AES tak jak obsługuje drukarka; mixed b/g/n/.

Router widzi MAC adres wszystkich laptopów i drukarkę.
próbowałem z DHCP właczonym i wyłaczonym. Co jeszcze sprawdzić? Na wyłączonym firewallu avasta tez nic nie działą...

Gdzie ją podłączyłeś?

to skrót myślowy.
Początkowo przez USB, teraz przez WIFI z laptopem nr 1; nie może się połączyć z laptopem nr 2.

Drukarka w jakim trybie działa? Połączona jest z siecią (SSID) głównego routera? W konfiguracji WR841N sprawdź Wireless->Wireless Advanced czy nie masz zaznaczone opcji Enable AP Isolation.

Tzn?

Podczas konfiguracji sieci ( program dołączony przez producenta) znajduje nazwę SSID ale sie nie łaczy.

Skoro się nie łączy to już tu masz problem. Jak wygląd konfiguracja radia na routerze? Jako zabezpieczenie sieci służy tylko klucz czy masz też filtrowanie adresów fizycznych?
Drukarka może działać w dwóch trybach:
AP - czyli rozsyła sieć i ty możesz się komputerem podłączyć do niej aby coś wydrukować
Client - drukarkę łączysz do AP/Router bezprzewodowy aby niezależnie drukować z każdego komputera w sieci.

klucz
chociaż adresy MAC mam wpisane w filtrowaniu MAC , które notabene jest wyłączone...

jak to sprawdzić ponieważ podczas instalowania sterownika z oryginalnej płyty CD
uzywałem dwóch opcji:
p2p
i drukarki łaczacej się przez serwer

To nie ma sensu skoro jest wyłączone. Konfiguracja zabezieczeń na routerze WPA2/AES? Wyłącz wszystkie automaty w konfiguracji routera. [quote="fanzolisz, post:7, topic:6855"]jak to sprawdzić ponieważ podczas instalowania sterownika z oryginalnej płyty CD
uzywałem dwóch opcji:
p2p
i drukarki łaczacej się przez serwer[/quote]
Raczej wszystko powinno być w instrukcji obsługi. Tak jak ty musiał bym się z nią zapoznać bo nie jestem taki dobry żeby wszystko mieć w głowie. Niektóre drukarki z wyświetlaczem można ustawić ręcznie podając SSID i zabezpieczenia.

zmianiłem wartosci automatu na manualne w routerze. AP wyłaczyłem i juz działa.
drukarka w trybi infrastrukturalnym

i znowu ten sam problem.
na drugi komp nie widzi drukarki.
ustawienia w TP link te same co wczesniej

Skoro drukarka jest widoczna na jednym komputerze to problemem na drugim jest tylko system (firewall) czy jakiś program antywirusowy.

Dokładnie ...
Dla wszystkiego, przeprowadź instalację i konfigurację sieciową drukarki, w taki sposób, jak to zrobiłeś na tym pierwszym komputerze.

na obu kompach jest firewall i antivir avasta...

Jest tak, jak napisał Administrator:[quote="Marcin, post:11, topic:6855"] Skoro drukarka jest widoczna na jednym komputerze to problemem na drugim jest tylko system(...) [/quote]
Jest to logiczne, nie uważasz ??
Zrób tak, jak napisałem wyżej, albo (szybciej) zainstaluj drukarkę, wybierając opcję "jest podłączona do komputera" .
Z tego co pamietam, to trzeba (chyba na drugim, czy trzecim ekranie) zaznaczyć (wybrać z rozwijalnej listy) jej sposób podłączenia na TCP/IP
Potem tylko - jak Win nie znajdzie swojego sterownika - wsadzić CD ze sterownikiem od producenta.
Finito.