TL-WR841N oraz TL-WA850RE - internet tylko z jednego urządzenia

Witam
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem trochę zielony w tych sprawach

Mam router TP-LINK TL-WR841N oraz repeater TP-LINK TL-WA850RE. Wszystko działało dobrze, dopóki burza nie wywaliła mi korków.
Mój problem polega na tym, że urządzenia nie mogą się połączyć do głównego routera, to znaczy do sieci W-Fi. Mam ciągłe "Uzyskiwanie adresu IP".
Dzieje się tak, gdy repeater podłączony jest do zasilania i rozsyła sieć. Do niego urządzenia normalnie się łączą.
Jeżeli odłączę repeater od zasilania to urządzenia normalnie mogą się połączyć do routera.

Podobna sytuacja z routerem Tenda, podłączonym lanem do TP-LINKa. Wcześniej zmieniłem jedynie adres IP, wyłączyłem DHCP i wszystko działało. Teraz ani po kablu, ani po wifi nie działa.

Chętnie podeślę jakieś screeny z ustawień jeżeli potrzeba z poszczególnych zakładek

1 polubienie

Być może skrzywdzony został ten repeater - jego odpalenie powoduje problem.
Zacznij od niestety nieco pracochłonnego - zresetowania wszystkich ustawień do fabrycznych i ustawienia wszystkiego od zera.

Niestety głównego routera nie mogę resetować.
Mam internet radiowy. Jak monter u mnie był i wszystko ustawiał to zaznaczał, że nie należy resetować routera ponieważ są w nim dane, które były wprowadzane telefonicznie z szefem
Nie wiem co tam dokładnie było, ale ja tych danych nie uzyskam tak po prostu

To zaloguj się do WR841N i zanim go zresetujesz zrób kopię zapasową ustawień. W ten sposób po zresetowaniu do zera zalogujesz się do niego i dasz mu plik z wcześniejszymi ustawieniami. a jak byś mógł podesłać screeny ze strony Status oraz strony internet / Sieć

No i jeżeli "monter" tak utrudnia, to niech przyjdzie i naprawi :slight_smile: