TL-WR841N odcięcie zasilania/internetu

Skonfigurowany router, dający połączenie internetowe po odłączeniu przewodów (przekładka kabli w celach porządkowych), przestał łączyć z internetem. Nie było możliwości połączenia z internetem. Dopiero zresetowanie go do ustawień fabrycznych oraz ponowna konfiguracja routera dała łączność z internetem. Co należy zrobić w przypadku, gdy np. zabraknie zasilania w sieci? Czy za każdym razem w takich przypadkach trzeba konfigurować router? Posiadany przeze mnie model to TL-WR841N.

Sprawny router TP-Linka nie powinien tracić swojej konfiguracji po wyłączeniu z zasilania.

Tak jak Admin powyżej pisze nie powinien tracić ustawień . Jest jeszcze wyjście jedno zrobienie sobie kopii ustawień routera i ponowne wgranie po zaniku zasilania , na zasadzie upgrade .

Jak przeprowadzasz konfigurację to zapisujesz poszczególne ustawienia i dajesz reboot czy tylko save? Jak go skonfigurujesz i zapiszesz wszystko wyłacz go z prądu przyciskiem z tyłu.

Zapisałem ustawienia, mam ich kopię na pulpicie w postaci pliku txt. Ale po wypięciu kabla znów będzie trzeba od nowa go konfigurować. Jak mam robić te updaty?

Tutaj proszę

Dzięki, spróbuje to zrobić. Pięknie dziękuję za odzew i pomoc, mam nadzieje że to rozwiążę mój problem ;D