TL-WR841N i problem z uTorrent

Cześć.
Od około miesiąca czasu mam ten router i zaraz po jego podłączeniu zaczęły się problemy z uTorrent.
Do końca nie jestem pewny czy to wina sprzętu czy dostawca internetu zaczął blokować torrenta.
Nie mogę pobierać torrentów ze stron, gdzie nie liczy się ratio. Cały czas DHT ma status logowanie i nie może się zalogować.
Port w routerze mam otwarty, w firewallu też (chyba, że coś źle zrobiłem) ale jak sprawdzam w uTorrent port to otrzymuję zielony znaczek.
Natomiast w samym torrencie mam czerwony trójkąt. Co ciekawe ze stron, gdzie liczy się ratio wszystko idzie jak należy.
Sprawdziłem opcję bez routera i to samo z torrentem. Aby mieć pewność, że wina nie jest po mojej stronie poszedłem z laptopem do znajomego podpiąłem neostradę i DHT zalogowało się od razu.
Gdzie szukać rozwiązania ? Czy to aby nie dostawca internetu coś zablokował ?

Skoro wykluczyłeś router podłączając komputer bezpośrednio i byłeś z komputerem u kolegi u którego wszystko działało to winę ponosi raczej operator.

To chyba logiczne że problem leży po stronie łącza internetowego i konfiguracji sieci jaką stosuje operator.