TL-WR841N i internet z multimedii

Tak jak kolega wyżej sugeruje zrób też porównanie ale dla połączenia przewodowego czy tak samo router się zachowuje (nie odpowiada na ping).

Tak ustawiłem kanał 5 na 20Mhz
teraz poczekam na przerwanie internetu i zaczynam działać

Jest taka sytuacja, kiedy tylko przerywa internet i podpinam router kablem do laptopa wifi od razu wraca jeżeli tylko się połączy się po kablu.

Również tracę wifi na wszystkich urządzeniach jakie są podłączone do sieci.

Chciał bym zobaczyć ping czy jest stały czy tez znika tak jak na wifi

no cóż takie przypadki są najtrudniejsze do zdiagnozowania - musiałbyś mieć jakiś komputer na stałe podłączony kablem (i raczej cały czas włączony i nie uśpiony, skoro podpięcie nowego urządzenia całkowicie zmienia zachowanie sieci)

Zrobię tak 1 podepnę kablem a 2 zostawię na wifi i wynikami się podzielę z wami w najbliższym czasie.

Dzięki czekamy na informację bo przypadek jest bardzo interesujący pod kątem wsparcia technicznego.

Witam,
od ostatniego posta kiedy podłączyłem 1 laptopa kablem a 2 po wifi do dziś wszystko śmigało bardzo dobrze (gry online, filmy, muzyka) żadnych przerw ani na 1 ani na 2, do dziś. Przypadek jak na samym początku diody na routerze się nie zmieniły wszystko świeciło jak należy, router nie odpowiadał na wywoływania strony konfiguracyjnej. Zrobiłem screeny z laptopa na test łącza który był teraz połączony kablem z routerem.
oto screeny:

Oczywiście po resecie wszystko od razu wróciło do normy.

W jakim miejscu jest ustawiony TP-link? Urządzenia (modem i router) podpięte są do jednego gniazda 230V?

Router stoi na komodzie w zacienionym miejscu. Router, modem i 1 laptop są podpięte do jednego gniazdka.

Masz możliwość sprawdzenia (podrzucenia komuś innemu) tego TP-linka tak aby sprawdzić go w innej lokalizacji na innym łączu? To jest niemożliwe aby 3 routery zachowywały się w taki sam sposób.

Dlatego znalazłem to forum bo sam już oszalałem. Tak zrobię, podrzucę "komuś" i po kilku dniach dam znać co i jak.

Można by jeszcze podłączyć router i modem pod jakiś UPS (zasilacz awaryjny) i sprawdzić czy to coś pomoże ale wiadomo że nie koniecznie musisz mieć takie urządzenie w mieszkaniu.

Witam,
po okresie "testów" u znajomego router wrócił do mnie. Z 1 tygodniem nie było żadnych problemów nawet pod "obciążeniem". W następnych 2 tygodniach zdarzyło się 3 razy reset routera tak jak u mnie. 1 raz jak wrócił z pracy nie miał internetu reset routera z przycisku i wszystko działa, a 2 razy podczas normalnego użytkowania. Wiec chyba postanowię odesłać router na gwarancje i poproszę o zwrot kosztów i będę musiał poszukać sobie "czegoś innego". Chciałbym zauważyć ze od kiedy mam podpięty stary router Pentagram Cerberus p6361 nic się nie wydarzyło żadnego przerwania internetu, nawet pod obciążeniem tylko sobie nie radzi z 3 komputerami i 3 smartfonami niestety jest już strasznie powolny.