TL-WR841N + Archer C5 AC1200

Witam, posiadam internet radiowy. Zakupiłem router TL-WR841N który jest podłączony do kabla od dostawcy. W innym pokoju mam nowy router Tp-link Archer c5, który ma być repiterem (jeśli dobrze rozumiem tą funkcję) do niego ma być podłączona drukarka i w przyszłości serwer NAS, a także TV, konsola itd.
I z konfiguracją tego urządzenia mam problem. Wchodzę w ustawienia archera w sieć 2,4Ghz i ustawiam ten sam kanał co w podstawowym ruterze, zaznaczam "Enable WDS Bridging" i wybieram podstawową sieć, ustawiam jej zabezpieczenie (na to z głównego rutera) Wyłączam DHCP i zapisuję i reset. Czy tak jest ok? Pytam, ponieważ kiedy póżniej chcę się połączyć przez wifi z z archer 2,4ghz i archer 5ghz to nie dostaję żadnego połączenia. Po kablu z archera internet działa. Jeśli uruchamiam diagnostykę sieci najczęściej dostaję odpowiedź "Serwer DNS nie odpowiada" Siedż już nad tym 2 dni i nic. Czy któś mógłby się zlitować i poradzić zielonemu ludzikowi. Please. A i jeszcze ani razu nie widziałe drukarki i dysku podłączonych do archera c5.
Teraz doczytałem (pewnie znowu źle) że kanały powinny się różnić. Więc teraz ruter ma kanał 6 a archer kanał 9 i w archerze dałem taki sam SSID jak w ruterze. I jeszcze jedno w ruterze adres do wywoływania jest http://192.168.0.1/ więc w archerze zmieniłem na http://192.168.0.250/
Teraz działa tylko po wifi sieć na 2.4Ghz po ethernecie już nic nie działa i 5Ghz też nie. I nie mogę się zalogować na archera 192.168.0.250
Oczywiście mogę zresetować (chyba z ...dziesiąty raz) ale co dalej....

WR841N podłączony do internetu portem WAN? WDS to słaby wybór jeżeli myślisz o dzieleniu danych czy multimediów w sieci.

tak portem wan, co to jest wds? media chcę wypuszczać w większości po kablu do TV konsoli i audio i chyba raczej z serwera NAS, który ma być podłączony do archera

Sam pisałeś "Enable WDS Bridging" !?
Dopisz w konfiguracji DHCP Settings WR841N jakieś DNS-y, najlepiej te od twojego dostawcy internetu lub coś uniwersalnego np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Już prędzej byś ustawił na jeszcze jednej sztuce WR-841 niż na tym C5.

Wydawało mi się, że AC coś jednak daje. Teraz też widzę, że z zasięgiem dosyć kiepsko, ale może to wina kiepskich ustawień. Dopisałem jutro zobacz czy coś się zmieniło.

5GHz jest bardziej tłumione przez zabudowę niż pasmo 2,4GHz. Fizyki niestety nie oszukasz.

Po dodaniu DHCP ruszyło :slight_smile: Dzięki. Zasięg taki sobie, ale w miejscu gdzie pracuję jest bardzo dobrze. Teraz czas na serwer NAS i podłączenie.
A i jeszcze jedna rzecz, do archera mam podpięty dysk SSD niestety nie widać go w sieci, macie jakiś pomysł?

Sam router rozpoznaje dysk i jego wielkość?
Możesz wejść przez ftp-a lub udostępnienie zasobów w windows.
ftp://192.168.0.250 lub [img]192.168.0.250 - zakładam że Archer ma adres IP 192.168.0.250

po ftp wchodzę, ale żadnego zapisu ani pliku nie ma. Dostaję taki komunikat:

Status:	Łączenie z 192.168.0.250:21...
Status:	Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...
Status:	Niezabezpieczony serwer, nie obsługuje FTP przez TLS.
Status:	Połączono
Status:	Uzyskiwanie listy katalogów...
Status:	Listowanie katalogów w "/" zakończone pomyślnie

Dodałeś jakieś katalogi do ftp-a? W User Accounts masz skonfigurowany dostęp?

hmm ciekawe, nie mam user accounts

Co to może być? mam wersję 1,2

Tam w ogóle brakuje FTP-a!? Nie mam przy sobie tego routera ale nic nie wiem żeby coś miało zniknąć z menu!? Zresztą według emulatora FTP tam ciągle jest.

wgram jeszcze raz firmvare, własnie brakuje kilku rzeczy. Aktualizowałem wcześniej, czy to możliwe, żeby tak część zniknęła?

Pewnie jakiś błąd podczas aktualizacji. Oprogramowanie pobrałeś ze strony producenta? Aktualizowałeś przez kabel?

dokładnie tak, idę działać, i pomyśleć, że męczyłbym się jeszcze nie wiadomo ile. Dzięki stary

Mała uwaga zrób wszystko przez IE.

Menu, jest dokładnie takie samo :-\

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/Archer_C5_V1.20_140424.zip spróbuj cofnąć się wstecz.

Tak, teraz menu jest pełne. Rozumiem, że to starsza wesja softu? A tak wogóle widzę, że sporo problemów z tym ruterem, może polecacie coś innego? Mam jeszcze kilka dni na zwrot. Najważniejsza to dobra współpraca z Nasem.