Tl-wr743nd

Witam serdecznie,
Bardzo proszę o pomoc / wskazówki jak skonfigurować router jako klienta wifi.
TL-WR743ND ma się łączyć z siecią wifi , a następnie przekazywać sygnał na lan do TV (tylko jedno urządzenie).
problem jest z konfiguracją wifi ponieważ ma się łączyć do UPC Wi-Free - sieć wykrywa próbuje się podłączyć ale w routerze mam możliwość wpisania tylko hasła - a usługa UPC Wi-Free wymaga loginu i hasła.
Router zakupiony w dniu wczorajszym z oprogramowaniem:
Firmware Version:
3.17.0 Build 131129 Rel.36651n
Hardware Version:
WR743ND v2 00000000
Z góry dziękuję za podpowiedź.

Ale wpisanie loginu i hasła robi się chyba przez stronę internetową aby uzyskać dostęp do internetu? Samo połączenie z SSID nie jest zabezpieczone. W konfiguracji apclient czy wisp-a masz możliwość wpisania tylko hasła zabezpieczającego.

Na oryginalnym sofcie tego nie zrobisz. W UPC Wi-Free wymagane jest podanie klucza WPA2 Enterprise, na openwrt jest do do zrobienia jednak łatwo nie będzie.

Nie, nie podłącza się do UPC Wi-Free, nie pobiara adresu IP.
A login to : "tożsamość" hasło to hasło. Szyfrowanie WPA2 - w telefonie z androidem nie ma problemu przy próbie podłączenia do sieci wyświetla dwa pola : tożsamość (czyli login) i hasło - i śmiga ..... i to wpisuje się w momencie podłączania do sieci, a nie na stronie internetowej, bez tego uwierzytelnienia nie połączy się i nie dostanie adresu IP.

Heinz, dziękuje za odpowiedź.
Kupiłem specjalnie ten router bo ma w opisie że pracuje jako Client sieci wifi .
Nie bardzo chcę zmieniać oprogramowanie jest nowiutki mam go od wczoraj .......

Spróbuj zwrócić do sklepu.
w trybie klienta obsługuje on szyfrowanie WEP, WPA-PSK i WPA2-PSK. Ty potrzebujesz router z uwierzytelnianiem WPA2 Enterprise.

Jasne tak spróbuję zrobić. Mam więc prośbę na jakiego To - linka wymienić żeby to obsługiwał ?

Witam, mam prośbę czy możecie wskazać jaki router(model) Tp-Linka obsługuje w trybie klienta szyfrowanie / uwierzytelnianie WPA2 Enterprise (EAP/PEAP)?
Do mojego konkretnego zastosowania wystarczył by TP-LINK TL-WR702N - potrzebuję Klienta wi-fi z tylko jednym RJ-45- reszta nie będzie wykorzystana.
Pytam ponieważ będę próbował zwrócić produkt ale może być problem z odzyskaniem PLN natomiast z wymianą zapewne nie będzie.

Osobiście nie znam takich sprzętów z TP-Linka który wspierał by protokół WPA2 Enterprise jak klient. Dokładniej to on by potrzebował obsługiwać protokół EAP-PEAP-MSCHAPv2. Poszukaj sprzętu z Ubiquiti podobno ona dadzą sobie z tym radę.

Dziękuję bardzo za wskazówki - w sklepie w którym kupiłem Tp-Linka maję routery firmy Ubiquiti .