TL-WR743ND + 2xWA500g pod nc+

Witam Panowie w was nadzieja po kilku telefonach do NC+ i siedzeniu czytaniu tematow w necie dalej nie wiem jak to zestroic po kolei... Mila Pani w NC+ zaproponowala zeby router TL-WR743ND dac jako glowny przy czarnym dekoderze a pozostale dwa TP Linki WA500g do dwoch bialych dekoderow ale jak zaprogramowac routery, mam porozmawiać z informatykiem NC+ ale nie ma go na miejscu pod telefonem tylko trzeba czekac..........
potrafie juz wejsc w ustawienia routerow teraz wszystkie sa przywrocone do ustawien fabrycznych takze jakby ktos mial chwile zeby to opisac krok po kroku byloby super.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu. CHACA

WA-500G ustawiasz jako AP-Client. Łączysz kablowo do dekoderów. Trzeba jednak zmienić adresy LAN. WR-743 ma włączony serwer DHCP? Daj jakiś opis co do tej pory ustawiałeś.

Wszystko jest przywrocone do ustawien fabrycznych ,walcze od rana z tym takze jakbys mogl napisac w jakim trybie ustawiam routery i który pod jaki dekoder podłączyć mam i pozostale ustawienia takie jak DHPC to dam rade mam nadzieje:) Wczesniej mialem tylko polaczone dwa WA500g ale i tak zostaly teraz zresetowane ,czyli wszystko od początku. Tak sobie teraz to ukladam a jak bym te dwa WA500g razem połaczył i do niech dołożych jako Bridge ten WR743 moze tak? ale tez potrzebuje jakieś instrukcje

Najpierw kilka słów teorii.

Jeszcze jedno: czy masz zamiar zrobić to przewodowo czy bezprzewodowo?

To wszystko umie zrobic jak mam takie instrukcje tylko nie wiem jak poustawiac routery ,czytam teorie od rana ale niestety informatykiem nie jestem,ale dzięki:) połaczyc chce routery po wifi w domu

Najpierw jeden WA-500G. Zaloguj się do niego i w zakładce Wireless- Wireless Mode ustaw na Client. Dajesz Survey i łaczysz sie do sieci z WR-743. Na razie zdejmij wszelkie zabezpieczenia sieci wifi. Jak połączy to kablowo do dekodera. WR-743 musi mieć włączone DHCP. Na WA dajesz na Disable. WR-a masz podłączonego kablowo do dekodera głównego i masz na nim internet?

Ok to juz zrobione ,zabezpieczenia jakies zdejmowalem takze powinno byc ok ,nie mam podlaczenia pod internet.

Zrobione i... ? Działa na tym jednym dekoderze?

Cos nie chce dzialac jeszcze pytanie w ktory bramke wkladam w 743 przewod do polaczenia z dekoderem czarnym glownym -Internet - bram 1 2i3 czy 4? i zostaje na ustawieniach fabrycznych co wybieram na wrilles mode?

Nie bramki a porty. Porty 1-4 to LAN- żółte. Niebieski to WAN. Obojętnie do którego portu LAN. Pisałem już że zaznaczasz opcję Client na WA-500. WR działa jako Wireless Router.

Tak tak porty ,WA tak ustawiony w WR wlaczone DHPC i nic nie działa...... .Ja pytalem od WR czy ma byc opcja bez zaznaczania z ustawien fabrycznych czy cos zaznaczyc?
Dzis wyczytalem ze router WR743ND wprowadza NAT-a ale nie wiem czy to moze byc przyczyną? router wzoraj zakupiony jezeli nie taki to zwróce jeszcze

Jesteś w stanie wejść do dekodera głównego i podejrzeć jaką ma adresację? Być może w pozostałych trzeba będzie z palca uzupełnić. Nie pamiętam już ale chyba jest to 192.168.0.100.

Zerknij jeszcze tutaj

jezeli chodzi o te ustawienia w sieci internet reczne to jest tak ustawione:
glowny czarny : ADRES IP :192.168.024.101
Maska podsieci:255.255.255.000 - taka sama we wszystkich
bialy pierwszy: A IP: 192.168.024.102
bialy drugi: A IP: 192.168.024.103
czytalem ten watek dzis a linku ale chyba juz coraz mniej to rozumiec zaczynam.........

Adresacja wygląda dobrze. Pomyślę.

Adresacja ok, ważne aby urządzenia "widziały" się w sieci.

Główny router jaką ma adresację LAN i WA jaką LAN też mają?

Pytanie zasadnicze na tych tunerach chcesz mieć (może masz) dostęp do internetu czy tylko ustawiona sieć żeby tunery się widziały i wymieniały uprawnienia?

WR ma:
LAN
Mac E8-DE-27-65-5F-56
IP.Adres 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
Mac:E8-DE-27-65-5F-57
IP Adress: 0.0.0.0
Subnet Mask:0.0.0.0
Default Geteway:0.0.0.0 na czerwono napis:WAN port is not connected!
DNS Serwer: 0.0.0.0 ,0.0.0.0
Chce zeby tylko tunery sie widzialy i bedzie ok :slight_smile:

Internet nie jest tu potrzebny. Trzeba tylko ustawić widoczność dekoderów. AP-eki WA jaką mają adresację LAN?

No to po kolei.
Co masz w Operation Mode na WR743ND? Podłączony jest do głównego dekodera przez port LAN?