TL-WR743ND + 2xWA500g pod nc+

Ok to juz zrobione ,zabezpieczenia jakies zdejmowalem takze powinno byc ok ,nie mam podlaczenia pod internet.

Zrobione i... ? Działa na tym jednym dekoderze?

Cos nie chce dzialac jeszcze pytanie w ktory bramke wkladam w 743 przewod do polaczenia z dekoderem czarnym glownym -Internet - bram 1 2i3 czy 4? i zostaje na ustawieniach fabrycznych co wybieram na wrilles mode?

Nie bramki a porty. Porty 1-4 to LAN- żółte. Niebieski to WAN. Obojętnie do którego portu LAN. Pisałem już że zaznaczasz opcję Client na WA-500. WR działa jako Wireless Router.

Tak tak porty ,WA tak ustawiony w WR wlaczone DHPC i nic nie działa...... .Ja pytalem od WR czy ma byc opcja bez zaznaczania z ustawien fabrycznych czy cos zaznaczyc?
Dzis wyczytalem ze router WR743ND wprowadza NAT-a ale nie wiem czy to moze byc przyczyną? router wzoraj zakupiony jezeli nie taki to zwróce jeszcze

Jesteś w stanie wejść do dekodera głównego i podejrzeć jaką ma adresację? Być może w pozostałych trzeba będzie z palca uzupełnić. Nie pamiętam już ale chyba jest to 192.168.0.100.

Zerknij jeszcze tutaj

jezeli chodzi o te ustawienia w sieci internet reczne to jest tak ustawione:
glowny czarny : ADRES IP :192.168.024.101
Maska podsieci:255.255.255.000 - taka sama we wszystkich
bialy pierwszy: A IP: 192.168.024.102
bialy drugi: A IP: 192.168.024.103
czytalem ten watek dzis a linku ale chyba juz coraz mniej to rozumiec zaczynam.........

Adresacja wygląda dobrze. Pomyślę.

Adresacja ok, ważne aby urządzenia "widziały" się w sieci.

Główny router jaką ma adresację LAN i WA jaką LAN też mają?

Pytanie zasadnicze na tych tunerach chcesz mieć (może masz) dostęp do internetu czy tylko ustawiona sieć żeby tunery się widziały i wymieniały uprawnienia?

WR ma:
LAN
Mac E8-DE-27-65-5F-56
IP.Adres 192.168.0.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
Mac:E8-DE-27-65-5F-57
IP Adress: 0.0.0.0
Subnet Mask:0.0.0.0
Default Geteway:0.0.0.0 na czerwono napis:WAN port is not connected!
DNS Serwer: 0.0.0.0 ,0.0.0.0
Chce zeby tylko tunery sie widzialy i bedzie ok :slight_smile:

Internet nie jest tu potrzebny. Trzeba tylko ustawić widoczność dekoderów. AP-eki WA jaką mają adresację LAN?

No to po kolei.
Co masz w Operation Mode na WR743ND? Podłączony jest do głównego dekodera przez port LAN?

Dokładnie tak ja od 8 rano nie dałem rady ,tyle przed kompem siedzialem tylko za mlodych lat.........

Tak polączony przez port Lan a mam
Client Router

WR nie może mieć ustawionego Clienta. Musi być ustawione AP Router.

No i już pierwszy zonk, powinno być AP Router żebyś mógł do czego podłączyć pozostałe dwa urządzenia. Nazwij jakoś sieć w Wiereless Settings (np. dekoder)

AP Router nie mam ale ma tak :
Client Router
Router
Repeater (Range Extender)
Bridge with AP
Client

Jak pisałem wcześniej Client ustawiasz na WA.