TL-WR741ND V2.1 - Brak połączenia między LAN a WAN

Witam,
Mam może dość nietypowy problem z moim TL-WR741ND V2.1. Otóż instalowałem najnowszego dostępnego DD-WRT oraz Gargoyle'a i na obu firmware'ach (nawet po tysiąckrotnym resecie 30/30/30) nie działa mi połączenie między portami LAN/WLAN a WAN. Wiem, że połączenie z Internetem działa prawidłowo (wykonuję ping z interfejsu routera do 8.8.8.8), połączenie między komputerem a routerem również działa poprawnie. Niestety, pinugjąc w. w. IP z komputera, nie dostaję odpowiedzi - brak połączenia. Co ciekawe, sytuacja taka ma miejsce na każdym firmware oprócz oryginalnego (np. jeśli "omyłkowo" zainstaluję FW dla wersji V4 to też brak połączenia). Router ustawiam do pracy jako "Gateway". Łączę się poprzez Dynamic IP z klonowaniem MAC (nie ma kolizji MAC, bo komputer ma inny adres MAC).
Wygląda to tak, jakby nie tworzył się (?) most między eth a wan.
Będę wdzięczny za każdą pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam!

Możliwe że problemem jest adres LAN-owy. Zmień go na 192.168.100.1 spróbuj wtedy dostępu do internetu.

Niestety, zmiana adresu na niewiele się zdała.
Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Pokaż ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu bez routera. Możesz wrzucić też obrazki z konfiguracji routera plus jego zakładkę Status.

IPCONFIG /ALL:

Ethernet adapter Ethernet:
   Connection-specific DNS Suffix  . : XXX.pl
   Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : XX-XX-XX-XX-XX-XX
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::c5db:24da:a750:1a46%3(Preferred)
   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : XXX.XXX.172.226(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.252.0
   Lease Obtained. . . . . . . . . . : 26 marca 2014 17:53:35
   Lease Expires . . . . . . . . . . : 27 marca 2014 17:53:35
   Default Gateway . . . . . . . . . : XXX.XXX.173.254
   DHCP Server . . . . . . . . . . . : XXX.XXX.173.254
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 55837862
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-19-45-XX-XX-XX-XX-A6-38-35-15
   DNS Servers . . . . . . . . . . . : XXX.XXX.173.254
                                       XXX.XXX.0.4
                                       XXX.XXX.0.5
   Primary WINS Server . . . . . . . : XXX.XXX.173.254
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Pierwsze dwa bajty adresu IP zobacz na forum - są takie same. Nie chcę aby każdy widział.
Router na DD-WRT ma wszystkie ustawienia standardowe oprócz:
Adresu MAC WAN
Ustawienia WAN na Dynamic IP

Adres mac sklonowałeś na WAN-routera? Bo go nie widać? Jak masz doprowadzony internet do mieszkania?

Adres MAC jest skopiowany z drugiego komputera - laptopa, którego terasz nie mam. Oba komputery są dodane u dostawcy do listy i dostają IP na podstawie MACa. Nie ma różnicy którego MACa użyję, ale dla testu sprawdziłem i to samo...
Internet - mam po prostu gniazda RJ45 w ścianie, połączone do switcha gdzieś w piwnicy i dalej do sieci.
Generalnie, jak widać, komunikację z routerem mam, a on ze światem też ma.

Czyli na oryginalnym oprogramowaniu masz dostęp do internetu?

Dokładnie tak, ale chciałem używać DD-WRT, bo jest znacznie lepszy.
Jeszcze dorzucam routing table:

Dodam, że może być jakieś zabezpieczenie przeciw używaniu routera, ale nie wiem na jakiej zasadzie mogłoby ono działać.
Zmiana opcji "Router Name" na coś na kształt "LAPTOP" nic nie daje.

To musi i działać na routrze z alternatywnym oprogramowaniem. Sprawdzałeś czy clone mac zrobiłeś poprawnie?

Owszem, sprawdziłem. Klikam po prostu Clone MAC i ląduje tam poprawny adres. Próbowałem wpisywać ręcznie i jest to samo. Nawet adresy IP są takie same jak na komputerach z tymi MACami (i taki sam jak na routerze z oryginalnym oprogramowaniem).
Tak jak pisałem wyżej - ping z routera działa, ale z komputera już nie.
Naprawdę dziwna sytuacja.

Może to kwestia ustawienia MTU na routerze? Sprawdzałeś ping 8.8.8.8 ale z komputera?

Ping z komputera nie dociera. Brak odpowiedzi.
Niestety zmiany MTU niczego nie dają.

Dodam jeszcze, że robiąc "Webrevert" z DD-WRT do TP-LINK również nie działa połączenie. Dopiero wrzucenie softa ze strony działa jak należy.
Jest różnica w wersji:

Oryginalny:
Firmware Version:	
3.12.4 Build 100910 Rel.57694n
Hardware Version:	
WR741N v1/v2 00000000
Webrevert:
3.11.1 Build 100312 Rel.42991n
Hardware Version:	
WR741N v1 00000000

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania. Może daj jeszcze obrazek z oryginalnego statusu routera kiedy masz dostęp do internetu.

Szkoda :frowning: Ale dziękuję za pomoc :wink:
Jednak jakoś od początku wydawało mi się, że to ISP coś kombinuje i wychodzi na to że chyba zmienia TTL na 1 tak, by nie dzielić łącza. Jutro będę miał dostęp do tego routera i to sprawdzę :wink: Do tego miałem kiedyś tam inny router TP-Linka i w pewnym momencie działał tak jak ten. Podłączyłem gdzie indziej i działa po dziś dzień więc to pewnie te TTLe.
Dam jutro/pojutrze znać czy się sprawdziło :wink:
EDIT: No i jak byk widać to na logu z pingu: TTL=0 :wink: Teraz tylko wklepać komendy na podbicie TTL i powinno działać.

Tak jak pisałem :wink:

iptables -t mangle -I PREROUTING -iget_wanface-j TTL --ttl-set 10

do firewalla lub startupa i działa :wink:
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Dzięki za info w temacie. Pozdrawiam!