TL-WR740N v4 - internet z WiFi tylko w pobliżu routera

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem na żadnym domowym routerze. Działał sobie prawidłowo przez ponad 2 lata, ale pewnego dnia postanowił się zbuntować:

  1. Pełny zasięg WiFi jest w całym mieszkaniu, ale z wykrzyknikiem (łączność ograniczona),
  2. Tylko w pobliżu routera (ok. 1m) jest dostęp do internetu.
  3. Zmiana kanału nic nie daje (wybrany kanał 1 - a w okolicy najbliższy wykorzystany jest 6).
  4. Kabelek anteny nieuszkodzony i nieodlutowany od płyty.
  5. Po ethernecie wszystko bezproblemowo.
  6. Aktualizacja firmware (a tym samym nowa konfiguracja, nowe SSID) niczego nie zmieniła.
  7. Na innym zasilaczu to samo.
    Padł na zawsze?

chyba raczej padł
już chciałem pisać o ukręconym kablu antenowym, ale to wykluczyłeś, ponadto w takim wypadku są inne objawy - mocno zaniżony zasięg i prawidłowe działanie w bezpośredniej bliskości sprzętu
(w miarę niedawno miałem w ręce router po "domowym majsterklepce" gdzie były 2 problemy -ukręcony kabel przy gnieździe antenowym i dodatkowo po próbach naprawy zwarte wyjście antenowe z masą, po wymianie kabla z gniazdem śmiga jak nowy)

Na oprogramowaniu alternatywnym jest tak samo, sprawdzałeś.

Sprawdzę.

Administrator forum zaleca oprogramowanie tylko ze strony producenta ale w tym wypadku nie mam nic do stracenia.

Zaleca tylko aktualizację. Mi chodziło bardziej o gargoyle lub cc. Jest do pobrania u nas na ftp.

dla zwarcia z masą objawy są podobne jak dla urwanej anteny, tyle , że intensywniejsze (jeszcze mniejszy zasięg)