TL-WR740N - TP-LINK wifi nie łączy się TYLKO z telefonami

Witam,

Jakiś czas temu coś zadziało się z routerem. Schowałem go do szafy i korzystałem tylko z kabla. Jednak znalazłem troszkę czasu i postanowiłem zrobić hard reset. Jak się okazało prawie wszystko jest ok. Wifi pięknie łączy się z każdym komputerem, ale nie łączy się z żadnym telefonem.
Próbowałem różnych konfiguracji ustawień routera, dopisywałem DHCP, różne kanały, aktualizacja oprogramowania routera, nic nie pomaga. Nawet zresetowany na czystych ustawieniach nie łączy z telefonami.
Dodatkowo co zauważyłem, że wcześniej była opcja podłączenia się do routera bez hasła, poprzez kliknięcie przycisku na routerze. Teraz ta informacja podczas logowania nigdzie się nie wyświetla.
Ma ktoś jakiś pomysł? Czy to może być uszkodzenie hardware?
Pozdrawiam
@edit
Na telefonie wyskakuje informacja: Sieć Wifi XXX nie odpowiada. Spróbuj ponownie później.

Próbowałeś ustawić wifi bez szyfrowania na próbę?
Dopisz do DHCP adres IP default Gateway (192.168.0.1) oraz DNSy, mogą one być od operatora lub od google 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Tak, ustawiałem bez szyfrowania i nic to nie dało. Teraz dodałem DSNy i również nic...

Ustaw kanał numer 1 i kodowanie WPA2/AES, po czym funkcja "zapomnij sieć" w telefonie i połącz się ponownie wpisując nowe hasło.