[TL-WR740N] Router jako AP - brak dostępu do konfiguracji

Witam.
W moim domu założona jest sieć od lokalnego dostawcy. Jest ona skonstruowana tak, że komputer łączy się właśnie z TP-Linkiem poprzez kabel lub bezprzewodowo, następnie z anteną(która posiada wbudowany router) i łączy się z siecią. Problem polega na tym, że nie potrafię połączyć się z TP-Linkiem aby skonfigurować jego ustawienia. Komputer jakby pomija jego obecność i przechodzi od razu do routera przy antenie. TP-Link był konfigurowany przez mojego dostawcę, więc nie znam ustawień, nie chcę więc resetować go, ponieważ mógłbym potem nie potrafić przywrócić ustawień narzuconych przez dostawcę.
Czy macie jakieś sposoby co do połączenia się z nim? Tracker omija jego obecność, łączy się z anteną, Po odłączeniu od anteny również nie jestem w stanie znaleźć żadnych "namiarów" na ten router.

Odłącz wszystko od niego z wyjątkiem zasilania. Podepnij kabel do dowolnego portu LAN i do komputera. Wydaj komendę ipconfig/all i zobacz jaki masz adres bramy. Na ten adres spróbuj się zalogować. To jest Twój router czy dostawcy?

Internet podłączony do TP-linka przez jaki port? WAN czy jeden z 4 portów LAN-owych?

Antena jest podłączona poprzez port LAN.
Odłączałem antenę, miałem tylko zasilanie i swój komputer. Brama nadal jest ustawiona jako adres IP routera wbudowanego w antenę.

No to masz wytłumaczenie. Adres IP tp-linka może być całkiem w innej podsieci niż ta na której pracują urządzenia w sieci no i może być inny niż domyślny. Jeżeli wiesz o co chodzi w sieciach komputerowych to możesz zrobić reset TP-linka do ustawień fabrycznych i ponownie go skonfigurować jako AP z adresem w tej podsieci którą nadaje główny router (WISP) na zewnątrz.

Zależałoby mi na pozostawieniu ustawień takich, jakimi są. Nie ma sposobu aby uzyskać IP TP-Linka? Próbowałem NMap-em, ale nie zeskanuję całej sieci od tak.

Niestety nie ma innego sposobu. Trochę mnie dziwi że wiesz do czego jest nmap a nie wiesz jak skonfigurować router jako AP.

Tak naprawdę to masz do skonfigurowania:

  • wyłączenie DHCP (disable)
  • zmiana adresu LAN (NETWORK->LAN)
  • wpisanie nazwy sieci (SSID) i zabezpieczeń (Security Settings) takie jak były a te chyba znasz.

Zresetowałem ustawienia routera, skonfigurowałem router i działa. Dzięki za pomoc.

Zamknij wątek jeżeli temat wyczerpany. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.