TL-WR740N problem z konfiguracją

Witam, mam problem ze swoim ustawieniem internetu. Wszędzie piszą, że podczas szybkiej konfiguracji powinno mi wykryć dynamiczne IP,a mi wykrywa statyczne IP i w takim razie nie wiem, czy to konfigurować, czy co ja mam zrobić? Internet jest w mieszkaniu, który wynajmuję, znam hasło i jaka ma być ustawiona nazwa użytkownika, ale po resecie jak wszystko chcę ustawić to i tak się pokazuje wykrzyknik na żółtym tle i brak dostępu do internetu. Co ja w takim razie robię źle, skoro idę krok po kroku jak wszystkie wskazówki mówią a dalej nie działa? Pozdrawiam.

(Heinz) #2

Jak dostarczany jest internet? WiFi, kabel, modem?

Modem Motoroli jest połączony kablem z routerem, takie coś:

(Heinz) #4

Podłączając komputer bezpośrednio do modemu masz dostęp do internetu?

Wydaje się, że nie, wykrzyknik na żółtym trójkącie.

(Heinz) #6

No to nie będzie tak łatwo. Możliwe że komputer/router jest weryfikowany po adresie MAC.
Widzę że do tego routera można podłączyć się przez USB. Próbowałeś?

Jeśli nie zadziała trzeba będzie skontaktować się z operatorem internetu.

Ogólnie to zresetowałem modem i jednak działa internet, ale teraz nie mogę się połączyć z tą stronką nawet 192.168.0.1 co do tej pory mogłem, ciągle szuka łączności. A przez USB nie próbowałem

(Heinz) #8

Skoro działa internet to przy takim ustawieniu daj wynik z komendy: IPCONFIG /ALL

Potem sprawdzimy jak ustawić WR740N

(Heinz) #10

Widać że modem przydziela zewnętrzne IP. więc zresetuj modem oraz wr740n połącz je razem i powinny zadziałać. Bez żadnej konfiguracji.

Kurde, działa, dzięki bardzo, jakie to proste było :slight_smile: Na jaki adres flaszkę wysyłać? :smiley: