TL-WR740N i kamera IP LINKSYS WVC54GCA

Witam
Konfiguracja routera:
Wersja Firmware: 3.16.6 Build 140626 Rel.47286n
Wersja sprzętowa: WR740N v4 00000000
Kamera IP:
LINKSYS WVC54GCA 2 szt.
Problem polega na tym, iż z tym (i tylko z tym) routerem obie sztuki fabrycznie nowych kamer nie są w stanie się połączyć przez WIFI. Problemem jest również połączenie kablem po lan. Router jest w stanie 1 na 50 prób przypisać adres kamerze.
Jakie ustawienia mam zmienić, aby móc chociaż połączyć ten zestaw przewodowo? Ręczne przypisywanie adresów, wyłączanie i włączanie DHCP nie zmienia stanu rzeczy.
Proszę o pomoc.

To znaczy sprawdzałeś na innym routerze? Z komputerami nie ma problemów?

Kamery są poprawnie wykrywane po wifi jak i lan na routerze Linksys WRT54GC, oraz D-link DIR-300, Z TP linkiem nie ma żadnych innych problemów, komputery pracują poprawnie po wifi i lan, bramka voip również bez problemu.
Dziwny przypadek, szperając w sieci znalazłem jednak identyczny problem i wątek na innym forum z roku 2013. Ten sam router, kamera IP inna...
więc na 100% wina leży w routerze tp -linka. Przed aktualizacją softu do najnowszego częściej udało się połączyć po lan, lecz też nie za każdym razem. Na najnowszym udało mi się tylko raz.

Skupmy się na połączeniu kablowym. Po podłączeniu przewodu do routera zapala się dioda odpowiadająca za port (kamera linkuje się z routerem)? Jak wygląda u ciebie konfiguracja DHCP Settings na routerze? Jak kamery mają skonfigurowaną adresację (static czy dynamic IP)?

Tak, po podłączeniu kamery do routera zapala się dioda od tegoż portu.
Próbowałem DHCP z rezerwacją adresów dla obu kamer jak i bez rezerwacji.
Teraz jeśli chodzi o ustawienia w kamerach:
Jeśli w Menu kamer ustawię przydzielanie adresu po DHCP - kamera nie łączy się zupełnie (dioda na jej obudowie miga, co sygnalizuje brak połączenia)
Jeśli w Menu kamer wpiszę ręcznie adres ip, który w routerze przypisałem do MAC kamery, kamera "łączy się" (napisałem w przenośni bo dioda na jej obudowie zaczyna świecić ciągle, co oznacza połączenie, jednak router nie przydziela jej tego adresu (nie widać jej w klientach DHCP) i nie jest widoczna w sieci)

Wyłącz całkowicie rezerwację dla adresów fizycznych w DHCP routera. Adresację na kamerze ustawiasz z podsieci routera? Czy robiłeś test ping-ując adres kamery?

Wyłączałem rezerwację - bez efektu.
Adres na kamerze jaki ustawiam, to np.: 192.168.0.112, a więc z podsieci routera192.168.0.1, jeśli dobrze rozumiem pytanie?
Jeśli próbuję wysyłać ping z komputera na ten adres, nie odpowiada.

Przewody łączące kamery z routerem wykonane są zgodnie ze standardem ethernet?

No właśnie to również chciałem wykluczyć i łączyłem kamerę bezpośrednio z routerem fabrycznym kablem do niej dołączonym oraz dla podmiany tym dołączonym do routera.

Jeżeli nie działa na oryginalnym przewodzie to nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Niestety nie mam tej kamery aby cokolwiek sprawdzić czy porównać.

Może więc spróbować od innej strony....
Próbowałem ugryźć to tak: dostaję się do menu kamery przy pomocy innego routera, tam konfiguruję ją aby współpracowała po wifi zapisanym w tp linku.
Co takiego się dzieje, że przy poprawnym skonfigurowaniu sieci WIFI w kamerze, nie chce ona nadal łączyć się z TP linkiem nawet przez sieć bezprzewodową.

Sieć z TP-linka jest widoczna w menu kamery podczas skanowania?

Ta kamera nie ma w menu opcji "skanowania sieci" muszę z palca wpisać parametry wifi, a więc login, hasło, sposób szyfrowania.
Zrobiłem pewien test żeby wykluczyć to że być może błędnie wpisuję jakiś parametr w kamerze.
W TP linku i innym routerze wpisałem dokładnie te same nazwy i hasła sieci oraz inne parametry, szyfrowanie. Włączyłem na przemiennie każdy z routerów. Z TP LINKiem się nie łączy, z D-linkiem i Linksysem łączy się poprawnie.
To jest zagadka...

Co za login i hasło? Sieć zabezpieczona jest przecież tylko hasłem. Wpisujesz w takim razie nazwę sieci? Pokaż jakieś obrazki z konfiguracji kamery i Wireless Settings i Security TP-linka.

Przepraszam, pisząc login miałem na myśli nazwę sieci. Screeny postaram się zrobić innego dnia
Ustawienia bezpieczeństwa z TPLINKa
Zabezpieczenia WIFI:
WPA/WPA2 - Personal AES

Podstawowe ustawienia bezpieczeństwa
Firewall
Firewall SPI: Włącz
VPN
PPTP Passthrough: Włącz
L2TP Passthrough: Włącz
IPSec Passthrough: Włącz
ALG
FTP ALG: Włącz
TFTP ALG: Włącz
H323 ALG: Włącz
RTSP ALG: Włącz

Ustawienia Kamery:

Okno pojawiające po kliknięciu "Edit security settings":

Ustawienia routera TP link:

W przypadku połączenia z TP linkiem w zaszarzonych polach danych DHCP w ustawieniach kamery są domyślne wartości z puli 192.168.1.1 - tak zachowuje się kamera, gdy router jej nie udostępnia adresu

Próbowałeś w TP-Linku szyfrowanie wybrać na TKIP lub testowo wyłączyć szyfrowanie?
Może warto w ustawieniach kamery wybrać Fixed IP i powpisywać wartości ręcznie?