TL-WR740N firmware

Witam.
Posiadam od nowości router TL-WR740N.
Kupiony z początkiem 2010r. tak więc jest w wersji ''kanciastej''.
Wersja rev. 1.4 z oryginalnym firmware 100603 zaktualizowałem do nowszej tj.100910...
...poprzez system tools zakładka firmware upgrade.
Nigdy nie miałem z tym urządzeniem problemów- wszystko działa bezproblemowo.
Moje pytanie jest proste :slight_smile:
Czy mogę wgrać nowsze oryginalne oprogramowanie do tego routera z V2,V3 lub V4 ?
Chodzi mi o polską wersję oryginalnego oprogramowania TP-LINK.
Jeśli jest taka możliwość to proszę krok po kroku o wyjaśnienie jak to zrobić ew. link.
Próba wgrania innego oprogramowania TP-LINK-a (od 101230 do najnowszego w wersji PL) kończyła się; error code 18005.
Na szczęście nic nie uszkodziłem a router działa dalej bezproblemowo.
Czy to oznacza koniec wsparcia TP dla mojego urządzenia w oryginalne oprogramowanie.....?

Nie wgrasz fw od innej wersji sprzętowej. Wyjściem z tej sytuacji może być wgranie oprogramowania alternatywnego Gargoyle.

Witam.

Postanowiłem wgrać polecane alternatywne oprogramowanie Gargoyle w najnowszej na dzień dzisiejszy wersji 1.6.2.1.
Pobrałem właściwy plik do mojego urządzenia i zainstalowałem typowo poprzez system tools- firmware upgrate. Czyli dokładnie tak samo jak wgrywa się oryginalne oprogramowanie TP-LINK-a. Restart i pierwsze uruchomienie nie połączyło mnie z netem. Prosta konfiguracja w języku polskim rozwiązała ten niewielki problem.
Wgranie nowego fimware potraktowałem trochę jak wymianę starego 4-ro letniego oleju w silniku samochodowym i trochę z ciekawości. Ważne; nic nie stało na przeszkodzie, aby przywrócić oryginalne oprogramowanie TP- sprawdziłem.To info dla tych, którym nie spodoba się Gargoyle.

Kilka spostrzeżeń.

  • Nie znalazłem funkcji ''Mac clone'' tak więc ręcznie wpisałem właściwy w zakładce ''użyj innego adresu Mac''.
  • W standardzie Wif-Fi brak oznaczenie samego ''N'' tak więc zaznaczyłem N+G+B
    Ostatnie ustawienie sprawdziłem na lapku programem inSSIDer, który wykazał pracę w N-ce tak więc ok.

Łącze bezprzewodowe przy sygnale ok. 40dBm pokazywało prędkość 65Mbit/s (jedna ściana, odległość laptop-router ok.7m)

Pytania;
Zaznaczyłem ''blokuj odpowiedzi na ping'' oraz odznaczyłem ''wysyłaj informacje statyczne''.

Będę wdzięczny za info jaki skutek mają one na moją sieć/internet i czy mam to pozostawić/zmienić?

Jeśli chodzi o stabilność za krótko testowane- od wczoraj. Jak na razie nic nie zrywa i wszystko jest ok.

Urządzenia po Wi-Fi po ustawieniu Gargoyle tak samo jak TP odpaliły bez dodatkowej konfiguracji.
Poz.

W zasadzie żadnego skutku na działanie sieci. Lepiej jak obie są odznaczone.

Jest to funkcja która zablokuje odpowiedź na ping z portu WAN. Czyli jeśli inny użytkownik/komputer wyśle ping na adres WAN IP to nie otrzyma odpowiedzi z Twojego routera.

Wysyłanie informacji statystycznych i pracy routera dla twórcy polskiej wersji Gargoyle. Dane są w pełni anonimowe i dostępne do wglądu na stronie http://dl.eko.one.pl/stat.html[quote="Mikun, post:3, topic:6742"]Będę wdzięczny za info jaki skutek mają one na moją sieć/internet i czy mam to pozostawić/zmienić?[/quote]
Te opcje nie wpływają na działanie internetu. Włączenie lub wyłączenie zależy od użytkownika.

Dzięki Heinz teraz wiem już ciut więcej.
''Jest to funkcja która zablokuje odpowiedź na ping z portu WAN. Czyli jeśli inny użytkownik/komputer wyśle ping na adres WAN IP to nie otrzyma odpowiedzi z Twojego routera.''
Czy to oznacza, że mój dostawca internetu również nie otrzyma takowej informacji?
Być może głupie pytanie, ale nie znam się na sieci specjalnie.
''Wysyłanie informacji statystycznych i pracy routera dla twórcy polskiej wersji Gargoyle. Dane są w pełni anonimowe i dostępne do wglądu na stronie http://dl.eko.one.pl/stat.html''
W tym przypadku trochę szkoda twórców polskiego oprogramowania, z którego korzystam w wersji free.
Nie wspieram ich statystyką w oparciu, o którą być może w przyszłości powstanie nowsze/lepsze oprogramowanie.
Być może jest to tylko moje odczucie. Być może pogoda albo jej brak, ale router mniej się teraz grzeje.

Tak dokładnie.

Witam.
Dzisiaj wgrałem nowszą wersję Gargoyle 1.6.2.2 (r42647). Wszystko poszło gładko. Funkcja ''zachowaj ustawienia'' zadziałała skracając ustawienia do minimum. Dodatkowe urządzenia ''po lanie'' również działają bezproblemowo bez dodatkowej konfiguracji. Wszak nic nie zmieniłem za wyjątkiem wgrania nowszego oprogramowania :). Prawie...
Zauważyłem jeden mały, maluteńki zong. Nie mogę uruchomić oraz wgrać jakichkolwiek dodatków. I tak; system-dodatki-odśwież po czym zaznaczam np. interesujący mnie motyw.
Wcześniej już to robiłem i nie było problemów tzn. z 1.6.2.1.
W nowszej odsłonie programu- nic. Pamięci wewnętrznej ciut ubyło, ale nie pojawił się dodatek oraz folder w tym przypadku motywy. Przy interesującym mnie dodatku brak również ''podświetlonej'' funkcji odinstaluj.
Wiem, że należy wyczyścić cache/javascript przeglądarki (trzech zresztą- bez efektu) oraz zrestartować router. Dodatkowo puściłem w ruch CCleaner-a oraz Speedyfox-a. Wszystko bez efektu.
Miotam się, błądzę jak dziecko we mgle...
Co robię nie tak???

Jest problem na serwerze dl.eko.one.pl
Dokładniej jest to opisane TUTAJ

Ok. dzięki. Myślałem, że coś już spaprałem. Jak uporają się z serwerem mam nadzieję, że wszystko wróci do normy.
Powodzenia i dzięki za szybką odpowiedz.

Serwer działa- dodatki uruchomione.