Tl-wr740n dziwny problem z internetem

Witam wszystkich
Mam taki problem z moim routerem, że po połączeniu się z nim internet działa tylko jeśli urządzenie jest blisko niego tzn ok 1-2 m. Jeśli natomiast oddale się chociaż trochę bądź udam się za ścianę to nie ma internetu pomimo doskonałego zasięgu. Robiłem już upgrade firmware ale problem pozostał. Proszę o porady co może być tego przyczyną.
Pozdrawiam

Pierwsza sprawa zainstaluj inSSIDer-a, zrób skanowanie blisko routera i potem w tym miejscu gdzie jest problem. Rezultaty wrzuć na forum w postaci obrazków (print screen-a).

Przesyłam screeny.
1 jest net
2 nie ma

Poprawiłem miejsce obrazków - Administrator

Próbowałeś takiej konfiguracji routera

mam skonfigurowany identycznie router. Ja już długi czas bawię się z tym problemem i próbowałem różnych sposobów i jak dotąd nic nie skutkuje.

Masz tylko do dyspozycji ten tablet? Czy jeszcze coś bezprzewodowo działa? Firmware na routerze masz aktualny?

sprawdzałem na lapku tablecie i telefonie wszędzie to samo. Wersja firmware mam taką samą.

Ok, to zrób takie testy w miejscu gdzie masz problem

jutro zrobię te testy i wkleję wyniki bo nie mam teraz dostępu do lapka. Z tego co zauważyłem to w miejscu gdzie nie ma internetu jak rozłączę połączenie z routerem to 2 raz się nie chce połączyć pomimo doskonałego zasięgu. Muszę się trochę przesunąć aby nawiązać połączenie.

Więc czekamy na wyniki pomiarów.

Udało mi się dzisiaj wykonać testy.W miejscu gdzie nie ma internetu przy pingowaniu routera pisze, że upłynął limit czasu żądania czyli z tego wynika, że nie łączy się z routrem. Wrzuciłem plik z poleceniami pathping i tracert wykonanymi w miejscu gdzie jest internet i nie wiem czemu zawsze na drugiej pozycji są gwiazdki.

Na komputerze wyświetla się jakaś informacja o braku dostępu do internetu?
Trochę dziwny ten twój problem, wygląda na jakieś dziwne zakłócenia w twoim mieszkaniu. Może jeszcze zainstaluj inssidera na komputerze i daj screen-a z wykresu sieci (networks). Możliwe że to jakieś urządzenie elektroniczne robi duże zakłócenia ty niestety nie będzie go widać na wykresie. Jedyna możliwość to wyłączanie po kolei urządzeń, zasilaczy z gniazd i metoda prób i błędów.

przesyłam screena, test z wyłączaniem urządzeń nic nie dał. Powoli skłaniam się ku temu, że router jest uszkodzony

Wersja z uszkodzonym routerem też wchodzi w grę, choć pewny będziesz na 100% gdy podłączysz inne urządzenie w jego miejsce. Z inssider-a nic nie wynika sygnał jest stabilny i brak dużych zakłóceń od innych sieci w tym paśmie częstotliwości.