TL-WR740N DD-WRT łączy WiFi jedynie bez zabezpieczeń

Zainstalowałem na routerze TL-WR740N oprogramowanie DD-WRT, ale mogę się połączyć z wifi jedynie gdy nie ma żadnych zabezpieczeń.
Dlaczego ?

Chodzi o podłączenie komputera do WiFi routera(AP) czy router podłączony jest do innej sieci WiFi (client)?

Chodzi o połączenie komputera do WiFi routera(AP)

Nazwa sieci jest taka sama jak wcześniej na oryginalnym oprogramowaniu? Usuń wszystkie zapamiętanie sieci z systemu i połącz się ponownie. Co to za system operacyjny?

Nazwa sieci jest inna, sieci zostały usunięte. System operacyjny to android oraz Linux Debian Jessie.

Wyrzuca jakieś błędy? Dostajesz jakąś adresację?

Nie zauważyłem ale pojawia się błąd. Otóż router działa jako Switch+AP, adresy dhcp przydziela inny router do którego dostępu nie mam.
Gdy mam ustawione statyczne adresy IP (laptop, telefon) wtedy mogę połączyć się z internetem. Jeśli nie ustalę adresów statycznych wtedy nie otrzymuje żadnych innych z routera i nie mogę się połączyć z siecią. Na moim routerze Serwer DHCP jest wyłączony, DHCP-Authoritative również wyłączyłem.

Podłącz jako router i wtedy sprawdź co będzie się działo. Wygląda na problem z DNS-ami.

Chodzi ci o to żeby router przydzielał adresy DNS ? no nie bardzo, przy podłączaniu internetu dano mi do wyboru router zewnętrzny (na ścianie) + router domowy (NAT) lub router zewnętrzny (na ścianie) + router domowy (Switch). Wybrałem router domowy (Switch) bo po co mi dodatkowa translacja NAT skoro router zewnętrzny będzie to robił.
Mówisz problem z DNS'ami hmm powinienem mieć jeszcze kilka dostępnych adresów. Sprawa wygląda tak, że router zewnętrzny nie zwalnia raz wykorzystanych adresów. Poprzedni technik ustawiał serwery NTP coś tam kombinował w sumie nie wile z tego wychodziło ale coś robił. Teraz zostało mi chyba z 7 adresów potem będę musiał dzwonić do dostawcy. No ale jak już mówiłem wszystko działa mi na statycznych adresach.
Jutro przedzwonię do dostawcy żeby mi zaglądnął do adresów i zwolnił kilka zobaczymy czy pomoże.

Tylko jeżeli TP-Link działa jako AP to nie za bardzo masz co tam do ustawienia oprócz zabezpieczenia sieci. Dlatego proponuję konfigurację jako router i dopisanie do DHCP DNS-ów.