TL-WR740N Brak połączenia

tzn ? wcześniej działał normalnie, dodam, że ten screen był robiony gdy internet działał przez kabel z modemu, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. w jaką dziurkę ?

Masz wykonać screena jak jesteś podpięty do routera .

tylko...gdy podłączam do routera to teraz nawet mi nie wyszukuje przez wifi z komputera -.-

Z tyłu masz otworek w którym znajduje się przycisk resetu. Nalezy go wcisnąć i przytrzymać.

Te miganie wskazuje ze bootloader zainicjował switch i powinno nastąpić ładowanie firmware. a kolejne mignięcia wskazują że zamiast ładować firmware (na oryginalnym sofcie powinna zapalić się dioda SYS) następuje restart bootloadera.
Masz dwie opcje. Reklamujesz router lub ratujesz jak w linku który podał Administrator.

Panowie, zresetowałem, teraz świecą ciągle tylko dwie, od zasilania i taka kłódka

Dioda systemowa nie daje znaku życia?

Nie zresetowałeś, widać jeszcze trzecią opcję, (nie wiedziałem ze ten model ją posiada) jest to tryb RECOVERY.

Poczytaj tutaj:

Jakieś pytania to śmiało pisz

święca tylko te dwie, nic więcej

taki problem już na samym początku...moze to zabrzmi dziwnie ale jak mam znaleźć właściwości karty sieciowej ? wchodzę w menedżera i co dalej ?

dobra już wiem !

hmm, mam taki problem, zrobiłem wszystko jak należy (przynajmniej mi się tak wydaje) i gdy otwieram to okno programu to wygląda tak : i nie zwracajcie uwagi, że mam coś nie tak wpisane w te pola, bo mi się zresetowało bo musiałem odłączyć kabel, jeżeli już wszystko pozmieniam to mam po prostu czekać czy coś jeszcze kliknąć ? bo czekałem chwile i nic się nie działo, dodam również, że gdy pobieram, ten plik bin to jego nie da się wypakować bo wyskakuje error, o co chodzi ?

Jak nazwałeś plik? powinien być: wr740nv4_tp_recovery.bin
Adres na karcie komputera próbowałeś jako 192.168.1.66 lub 192.168.0.66?
Kabel LAN z komputera próbuj do portu LAN lub WAN
Na wszelki wypadek wyłącz firewall/zaporę

więc tak, zapytam o wszystko tak dla pewności. jak mam plik o nazwie : "wr740nv4_pl_3_16_15...." zmieniam na wr740nv4_tp_recovery.bin ? i wtedy mam folder o tej samej nazwie a w środku plik bin z którym nie da się nic zrobić, to mam tak zostawić ? potem zmieniam ten adres, zmieniłem na ten pierwszy bo się dało zmienić. potem otwieram ten program iii, jak już wszystko ustawie, ten folder i ten adres to co dalej robie ? klikam coś ? czy po prostu tak zostawiam i podłączam kablem od routera do laptopa, resetuje i czekam ?

Tu masz plik z orginalnym firmware bez bootloadera. czyli taki jak potrzeba
zmien mu nazwę na taką jaka ja napisałem w poprzednim poście.

Adres sprawdzasz najpierw jeden i wykonujesz czynności:
Uruchamiasz program. Wybierasz folder z plikiem który podałem wyzej. Wybierasz interfejs z adresem wpisanym.
Uruchamiasz router z przycisniętym przyciskiem reset aż zapali się kłódka.
i czekasz
jak w programie nic nie wyskoczy to zmieniasz port z lan na WAN . Poczekaj z 2 minuty jak nic sie nie stanie to wyłącz program, zmień IP na karcie, włącz program, wybierz interfejs i katalog i próbuj portów. jak w programie wyskoczy informacja o pobieraniu to czekaj z 2 minuty na wgranie a potem router sam się uruchomi.

no niestety nic zadziałało, zmieniłem między tymi dwoma adresami i nic, czekałem z ponad 5 minut i zero jakiejkolwiek reakcji, chyba zostaje skontaktowanie się z facetem od internetu

Zainstaluj wireshark.
ustaw połączenie na karcie sieciowej ip 192.168.1.66 maska 255.255.255.0
podłącz router z komputerem do portu LAN
Uruchom Wireshark, zaznacz interfejs ethernet i kliknij start
Teraz uruchom router z wciśniętym przyciskiem reset.
Poczekaj około 2 minut i zamknij wiresharka, Kliknij save and quit, wpisz nazwe pliku i kliknij zapisz.
plik ten spakuj i wstaw na forum.