TL-WR740N Brak połączenia

tam jeszcze wyzej na tym screenie coś powinno być.
zaraz za poleceniem. zrob jeszcze raz.
Choć pewnie firmware umarło.
Napisz jeszcze jak szybko miga

Chryste, ale zwaliłem, racja, zrobiłem ss końcówce -.-teraz jest od samej góry. hmm, jest tak : świeci się cały czas dioda od zasilania i nagle zaświecają się wszystkie pozostałe, dosłownie na sekunde, znikają, mija 5 sekund i znowu pozostałe się zaświecają

Mi to wygląda że router nie bym resetowany ! Wciskasz w te dziurkę coś cienkiego i trzymasz przez co najmniej 10 s .

tzn ? wcześniej działał normalnie, dodam, że ten screen był robiony gdy internet działał przez kabel z modemu, jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie. w jaką dziurkę ?

Masz wykonać screena jak jesteś podpięty do routera .

tylko...gdy podłączam do routera to teraz nawet mi nie wyszukuje przez wifi z komputera -.-

Z tyłu masz otworek w którym znajduje się przycisk resetu. Nalezy go wcisnąć i przytrzymać.

Te miganie wskazuje ze bootloader zainicjował switch i powinno nastąpić ładowanie firmware. a kolejne mignięcia wskazują że zamiast ładować firmware (na oryginalnym sofcie powinna zapalić się dioda SYS) następuje restart bootloadera.
Masz dwie opcje. Reklamujesz router lub ratujesz jak w linku który podał Administrator.

Panowie, zresetowałem, teraz świecą ciągle tylko dwie, od zasilania i taka kłódka

Dioda systemowa nie daje znaku życia?

Nie zresetowałeś, widać jeszcze trzecią opcję, (nie wiedziałem ze ten model ją posiada) jest to tryb RECOVERY.

Poczytaj tutaj:

Jakieś pytania to śmiało pisz

święca tylko te dwie, nic więcej

taki problem już na samym początku...moze to zabrzmi dziwnie ale jak mam znaleźć właściwości karty sieciowej ? wchodzę w menedżera i co dalej ?

dobra już wiem !

hmm, mam taki problem, zrobiłem wszystko jak należy (przynajmniej mi się tak wydaje) i gdy otwieram to okno programu to wygląda tak : i nie zwracajcie uwagi, że mam coś nie tak wpisane w te pola, bo mi się zresetowało bo musiałem odłączyć kabel, jeżeli już wszystko pozmieniam to mam po prostu czekać czy coś jeszcze kliknąć ? bo czekałem chwile i nic się nie działo, dodam również, że gdy pobieram, ten plik bin to jego nie da się wypakować bo wyskakuje error, o co chodzi ?

Jak nazwałeś plik? powinien być: wr740nv4_tp_recovery.bin
Adres na karcie komputera próbowałeś jako 192.168.1.66 lub 192.168.0.66?
Kabel LAN z komputera próbuj do portu LAN lub WAN
Na wszelki wypadek wyłącz firewall/zaporę

więc tak, zapytam o wszystko tak dla pewności. jak mam plik o nazwie : "wr740nv4_pl_3_16_15...." zmieniam na wr740nv4_tp_recovery.bin ? i wtedy mam folder o tej samej nazwie a w środku plik bin z którym nie da się nic zrobić, to mam tak zostawić ? potem zmieniam ten adres, zmieniłem na ten pierwszy bo się dało zmienić. potem otwieram ten program iii, jak już wszystko ustawie, ten folder i ten adres to co dalej robie ? klikam coś ? czy po prostu tak zostawiam i podłączam kablem od routera do laptopa, resetuje i czekam ?

Tu masz plik z orginalnym firmware bez bootloadera. czyli taki jak potrzeba
zmien mu nazwę na taką jaka ja napisałem w poprzednim poście.

Adres sprawdzasz najpierw jeden i wykonujesz czynności:
Uruchamiasz program. Wybierasz folder z plikiem który podałem wyzej. Wybierasz interfejs z adresem wpisanym.
Uruchamiasz router z przycisniętym przyciskiem reset aż zapali się kłódka.
i czekasz
jak w programie nic nie wyskoczy to zmieniasz port z lan na WAN . Poczekaj z 2 minuty jak nic sie nie stanie to wyłącz program, zmień IP na karcie, włącz program, wybierz interfejs i katalog i próbuj portów. jak w programie wyskoczy informacja o pobieraniu to czekaj z 2 minuty na wgranie a potem router sam się uruchomi.

no niestety nic zadziałało, zmieniłem między tymi dwoma adresami i nic, czekałem z ponad 5 minut i zero jakiejkolwiek reakcji, chyba zostaje skontaktowanie się z facetem od internetu

Zainstaluj wireshark.
ustaw połączenie na karcie sieciowej ip 192.168.1.66 maska 255.255.255.0
podłącz router z komputerem do portu LAN
Uruchom Wireshark, zaznacz interfejs ethernet i kliknij start
Teraz uruchom router z wciśniętym przyciskiem reset.
Poczekaj około 2 minut i zamknij wiresharka, Kliknij save and quit, wpisz nazwe pliku i kliknij zapisz.
plik ten spakuj i wstaw na forum.