TL-WR710N blokuje DLNA?

Witajcie, mam problem z WR710N - kiedy go jeszcze w sieci nie było, a mój NAS (komputer z XPEnology) był wpięty do routera (WDR4300) bezpośrednio kablem) bezproblemowo mogłem korzystać z multimediów zgromadzonych na NASie i rozgłaszanych po DLNA m.in. na moim TV Samsunga. Jednak kiedy tylko odpinam NAS od routera i wpinam go do WR710N ustawionego w tryb Client (połączenie do tego samego WDR4300) to w sieci pojawia mi się pusty serwer DLNA z tego WR710N (a USB nie jest do niczego podłączone, sam serwer w GUI więc wyłączony), zaś po serwerze z NASa ani śladu (na telewizorze, bo na PC również wpiętym kablem do WDR4300 Foobar2000 znajduje pliki audio z NASa, MediaMonkey już nie). Co może być grane, że przy połączeniu via WR710N niektóre urządzenia widzą serwer DLNA z urządzenia za tym WR, a niektóre nie?

Jaki IP ma NAS za WR4300 a jakie za WR710N?

W jednym i drugim przypadku to samo, statyczne 192.168.2.2 (DHCP odpalone na WDR4300 z pulą 192.168.2.x/24), WR710N działa jako "przezroczysty most". Z tego co wyczytałem w dokumentacji i na forach OpenWRT wynika, że tryb klienta AP w ogóle nie istnieje w sterownikach do SoC Atherosa, a jeśli już się udaje go programowo zaemulować z użyciem relayd to objawy są takie jak u mnie, tj. generalnie łączność działa, ale DLNA już nie.