TL-WR543G + TL-WR743ND - most z AP

Witajcie. Opisze połączenie:

Internet
---> WR543G
--->WR743ND
WR543G działa na 1 piętrze
WR743ND działa na parterze.

Obecnie skonfigurowałem Brige with AP. Połączenie między routerami odbywa się po radiu.
WR543G - sieć o nazwie DOM
WR743ND - sieć o nazwie DOM1
Dla testów zrobiłem sieć niezabezpieczoną w obu routerach niczym lub zrobiłem tylko WEP, bo jeden komp jest bardzo stary i WPA mogłoby mu sprawiac kłopot. Mniejsza z tym, bo to nieistotne.

I teraz, jeśli połączę się na 1 piętrze z WR543G to zasięg full wszystko gra. Zejdę na dół i zasięg spada do 1 kreski. A ja chciałbym uzyskać efekt automatycznego przełączania się na router WR743ND, bo aktualnie musze przełączać się ręcznie na DOM1 i wtedy wszystko działa, wiadomo.

Jak zrobić aby urządzenie samo się przełączało ??

AD2.

Jak zrobić efekt automatycznego przełączania sie routerów/sieci wykorzystujac połączenie między routerami za pomocą skrętki, bo takowe tez jest mozliwe.

Ustaw jednakowe ssid na routerach i komputer samoczynnie będzie się przełączał na mocniejszą sieć .

Taka sama nazwa sieci, plus zabezpieczenia. Wtedy masz 90% szans że ci automatycznie przełączy.
Pozdrawiam Leszno :slight_smile:

na obu ten sam SSID i zabezpieczenia.
Sprzęt dla domu może mieć problemy z automatyczną zmianą na lepszy nadajnik. Najczęściej przełączenie odbywa się gdy siła sygnału spadnie do granicy zerwania.

Dzięki za tak szybka odpowiedz. No właśnie ustawiłem te same nazwy sieci i w nich te same zabezpieczenia i hasła i problem w tym, ze te sieci się pokrywają, bo routery spokojnie się widzą i laptopy tez je widzą, nie ma mozliwosci aby siła sygnału spadała do 0. Uzyskałem wtedy problem z połączeniem z jakimkolwiek routerem.

jak to jest rozwiązane w wiekszych budynkach / na uczelniach ?

Urządzenia takie posiadają tzw. roaming czyli funkcję ułatwiająca przełączanie między punktami dostępowymi. Ty masz tu rządzenia typu SOHO (użytek domowy) które takiej funkcji nie posiadają.

Podpowiem Ci rozwiązanie całkiem proste kup sobie jakiś wzmacniacz sygnału np.TP link http://www.tp-link.com.pl/products/?categoryid=1247

No można by spróbować na samym WR743ND jako wzmacniacz -

Dobra chłopaki generalnie pozostanie tak jak jest, to az tak bardzo nie przeszkadza tej osobie wiec na razie tak zostanie.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie, skoro już ciągne temat, puki gorąco, mianowicie.
Załóżmy ze oba routery się nie widzą/pokrywają i łączę je skrętką. Jaki tryb wtedy trzeba wybrać i jak to ustawić ?

Drugi router jako AP -

No właśnie tak zrobiłem, ale ustawiłem ten sam kanał dla obu routerów i mozliwe ze własnie dlatego wystąpił problem z połączeniem. Musze to sprawdzić.

Który tryb ??

Obrazek poprawiłem .Wojtek2803

Dla AP możesz być Wireless Router, bo Client to odbiornik.

Dobra, wiem ze zadaje lamerskie pytania, ale już powoli wole sie upewnić, bo walczyłem z tym 3 godziny i na zmiane kanału nie wpadłem. ok dzieki.

A po to jest to forum żeby zadawać pytania. A czy one są lamerskie to już subiektywna ocena.