TL-WR543G stracił połączenie

Zle sie zrozumieliśmy, a może ja to zle napisałem, mam na myśli że połączenie wykonuje z laptopa przez Wifi i wtedy internet jest, gdy podłączam kabel do laptopa wtedy nie ma internetu i wyskakuje to co napisałem.

Czyli nie masz już łączności przez WA5210g? Dobrze rozumiem?

No sam tego nie moge zrozumieć bo gdy podłącze kabel od 5210 do laptopa to nie ma internetu ale teraz pisze własnie z laptopa i jest połączony z anteną 5210g przez Wifi

Słabo coś tłumaczysz, mam rozumieć że masz dwie anteny WA5210g jako most bezprzewodowy?

Więc tak Mam internet z Neo i tam podłączony router w8951 i do niego Antene 5210G Do Lan na przeciwko drugi dom i druga Antena 5210G podłączona do 543G do WAN i do tej pory było dobrze w całym domu był internet z routera 543G i nagle podczas korzystania rozłączył sie , A teraz korzystam z laptopa i internet łapie przez wifi z anteny nr. 2 a gdy ją podpinam pod laptopa to wyskakuje że siec niedostepna

Pokaż status-y obydwóch WA5210g oraz W8951ND. Połączenie z WA5210g AP jest stabilne z twojego laptopa?

Chciałem zrobić teraz Screan z Anteny nr.1 192.168.1.253 i nie moge sie na nia zalogować teraz z laptopa lecz na adres 192.168.1.254 czyli antena nr.2 jest ok loguje sie bez problemu, Ale byłem wczesniej w budynku gdzie jest antena nr1 i wszystkie kontrolki swieciły. Jak teraz mam zrobic status ? Podłączyc ja kablem do laptopa? Dodam że 8951 rotuer działa prawidłowo bo wifi też tam sprawdzałem.

To wrzuć to co masz z opisem, plus ipconfig /all z laptopa kiedy łączysz się z nr1

Daje screany z anteny nr2. 192.168.1.254 ponieważ z nr. 1 nie mam własnie połączenia oraz screan z 8951

192.168.1.254 to numer 2 czyli odbiornik więc powinien być skonfigurowany jako client.

Zawsze był ustawiony jako Acces Point zarówno pierwsza antena jak i druga, teraz gdy zmieniłem w drugiej Ap Client Router nic to nie dało a wręcz przeciwnie. Na dole daje jeszcze screana przez co sie łacze teraz bym miał neta.

To się zgadza tryb AP w operation mode ale jak masz skonfigurowane dalej Clienta Wireles->Wireless Mode - 192.168.1.254 musi być odbiornikiem jeżeli 192.168.1.253 jest nadajnikiem Access Point-em.

Tak własnie jest

Hasło klucz wpisane w Wireless Security?

Dziękuję za pomoc i czas spędzony dla forumowicza , jestem wdzięczny, lecz dziwna sprawa bo ostatnio pomagałeś mi w tej sprawie i hasła miałem po ustawiane na każdym urządzeniu i przez parę dni było dobrze, a teraz na sam 543G stracił hasło i przez to nie łączyło z siecią dlaczego tak sie stało to nie mam pojęcia. Także rozwiązaniem jest ustawienie hasła w 543G.

Tylko co ma wspólnego hasło na WR543g z mostem bezprzewodowym?

Zwykle piszę po kilkanaście postów dziennie na różnych forach więc trudno jest spamiętać wszystkie przypadki.

Własnie nie mam pojecia ale po ustawieniu tego samego hasła na 543G co na 5210g jak ręką odjął działa wszystko bez problemu.

Może to już przemęczenie ale nie bardzo rozumiem ten ostatni watek z hasłem, sorry i pozdrawiam!

Jasne , Postaram sie jeszcze raz.... Pare dni temu ustawiłem hasło na jednej antenie i tez miałem problem z internetem, dzieki twojej pomocy ustawiłem hasła na antenie nr,1 i 2 oraz na 543g takie same dla kazdego urządzenia i internet działał super , dziś nagle zerwało połączenie i chyba okazało się, że problemem było hasło na 543g samo sie chyba anulowało, i teraz gdy ustawiłem hasło ponownie już wszystko działa pięknie , mam nadzieje ze rozumiesz.

Bierz pod uwagę że WR543g to już staruszek, no chyba że ktoś to zrobił specjalnie.